Zalogowanych: 13

Jelenia Góra: Sudety wygrały z Basketem Poznań

Sobota, 20 lutego 2021, 23:19
Aktualizacja: 23:19
W meczu 21. kolejki II ligi (gr. D) Sudety Jelenia Góra pokonały Basket Junior Poznań 90:68. Emocje skończyły się w trzeciej kwarcie, kiedy to podopieczni Rafała Niesobskiego odskoczyli rywalom i spokojnie dowieźli prowadzenie do końca.

Pierwsza kwarta była wyrównana i zakończyła się remisem 20:20. W drugiej odsłonie to gospodarze dominowali i wypracowali sobie przewagę 14 punktów. Po zmianie stron przyjezdni próbowali nawiązać walkę, ale zdołali jedynie zmniejszyć stratę do 11 "oczek" (54:43 i 61:50), jednak ostatni rzut przed decydującą "ćwiartką" to celna trójka Łukasza Niesobskiego i ostatnie 10 minut oba zespoły rozpoczynały przy wyniku 64:50. Gospodarze potwierdzili lepszą dyspozycję dnia i wygrali ostatecznie 90:68.

W ligowej tabeli Sudety z dorobkiem 11 zwycięstw i 9 porażek zajmują 6. miejsce. Basket Junior Poznań jest na 11. pozycji (bilans 6-13). W następnej kolejce jeleniogórzanie pauzują, a kolejne spotkanie rozegrają 6 marca w Kątach Wrocławskich.

KS Sudety Jelenia Góra - ENEA Basket Junior Poznań 90:68 (20:20, 25:11, 19:19, 26:18)

Sudety: Ł. Niesobski 20, Jyż 17, Wilusz 16, D. Ostrowski 10, R. Niesobski 9, Minciel 8, Najman 5, Szandurski 3, Tymiński 2, Walaszek.
Basket: Fiszer 16, J. Jakubiak 15, Marek 9, Sobiech 9, Stankowski 8, Szymański 5, grodzki 3, Lewandowski 3, Bednarek, M. Jakubiak, Maćkowiak, Szajek.