Białystok: Sudety wracają z Białegostoku bez punktów

Sobota, 7 marca 2009, 20:44
Aktualizacja: 21:04
Autor: ah
MKS Sudety Jelenia Góra przegrały na wyjeździe z Żubrami Białystok 68:85.

Dla podopiecznych Ireneusza Taraszkiewicza był to bardzo ważny pojedynek, wygrana dawała szansę na spokojne utrzymanie się w I lidze.
Nasi koszykarze rozpoczęli ten mecz fatalnie, po pierwszej kwarcie przegrywali 17 punktami. W drugiej odsłonie nawiązali już walkę, jak "równy z równym". W trzeciej kwarcie Sudety uwierzyły, że ten można jeszcze wygrać, rzucili nawet o 14 punktów więcej od rywali.
Po pół godzinie meczu, na tablicy widniał remis po 53. Niestety ostatnia kwarta to popisowa gra gospodarzy. Białostoczczanie prezentowali doskonałą skuteczność w rzutach z dystansu i dzięki celnym trójkom z każdą minutą powiększali swoją przewagę.
W ciągu pięciu minut "odjechali" na 11 punktów, co przesądziło ostatecznie o wygranej Zubrów 85:68.

Żubry Białystok - KS Sudety Jelenia Góra 85:68

kwarty: 28:11, 15:18, 10:24, 32:15

R. Niesobski 16, J. Czech 15, T. Wojdyła 12, A. Grygiel 10, G. Kruk 10, Skrzypczak 4, M. Matczak 1, K. Samiec 0, Ł. Niesobski 0, J. Wilusz