Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8463
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stworzyli własną ligę rocka

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 27 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 27 maja 2007, 17:50
Autor: Angela
Fot. Angela
Wielce oryginalny pomysł nastolatków.

Nie szukają rozgłosu ani reklamy. Zorganizowali koncert hardrockowy, bo chcą się dobrze bawić.
Michał Wawrzonek i Andrzej Baran - dwóch nastolatków, którzy pomysłów w swoim życiu mieli wiele, zaprosili do Jeleniej Góry kilku wykonawców znanych w całej Polsce. Jednym z nich był zespół 1125.

– Udało nam się ich przekonać do przyjazdu mimo tego, że nie mieliśmy nawet pieniędzy – mówi Michał Wawrzonek. – Musieliśmy zapłacić im tylko za przejazd.
Zagrało jeszcze kilka innych kapel, prezentujących rocka i punka.
Chłopcy nie spoczywają na laurach. Marzą o założeniu własnego zespołu i tworzeniu własnej muzyki. Chcieliby też założyć własny portal internetowy, na którym zamieszczaliby warte polecenia imprezy oraz lokale.

– Ja działam już w radiu „Ulicznik” (internetowa rozgłośnia), gdzie promujemy polską muzykę niezależnych wykonawców – mówi Michał. – Promujemy tych, których nie można zobaczyć w telewizji, i którzy nie mają pieniędzy nawet na wydanie płyty.

Kilka z tych zespołów zaprezentowało się w Jeleniej Górze, podczas wspomnianego koncertu. – Zabawa była świetna. W ten sposób powstało coś w rodzaju ligi rocka. Tyle, że ta jest mniej komercyjna od tej organizowanej przez Jeleniogórskie Centrum Kultury – podkreślali uczestnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group