Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 4225
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Studniówkowy bal podzieli maturzystów

Sobota, 13 września 2008, 8:24
Aktualizacja: Wtorek, 16 września 2008, 16:59
Autor: TEJO/Angela
JELENIA GÓRA: Studniówkowy bal podzieli maturzystów
Fot. Archiwum
Świętowanie na dwie tury nie podoba się uczniom trzecich klas II LO im. Norwida w Cieplicach. Jak się dowiedzieliśmy, maturzystów jest za dużo i organizacja jednej studniówki nie wchodzi w grę. Dyrekcja podkreśla, że to nie szkoła organizuje zabawę, ale rodzice młodzieży.

Co prawda do przedmaturalnej fety sporo jeszcze czasu, ale przygotowania do niej właśnie teraz się zaczynają. Sporo zamieszania narobiły studniówkowe zapowiedzi w II Liceum Ogólnokształcącym im. Norwida w Cieplicach. Bal ma się odbyć na dwie raty, bo uczniów jest za dużo i nie da się ich pomieścić wszystkich w salach piechowickiego hotelu „Las”, gdzie ma odbyć się studniówka.

- To niesprawiedliwe – napisał do Jelonki jeden z licealistów. – W takiej chwili cała społeczność szkoły powinna być razem. Bywa, że uczniowie mają swoje sympatie w klasach, które na studniówkę przyjdą w drugiej turze. Co wtedy? Ma iść na zabawę dwa razy? Raz jako uczeń, a drugi – jako osoba towarzysząca? – pyta.

Wśród oburzonych nie brakuje i takich, którzy podejrzewają, że chodzi o podwójną fetę dla nauczycieli, którzy będą zaproszeni na obydwie studniówki.

Jadwiga Dąbrowska, dyrektor II LO, mówi, że nic nie wie o tym, na jakim etapie są przygotowania do studniówki, bo tym nie zajmuje się szkoła, ale tylko i wyłącznie rodzice. Czasami rodzice korzystają z pomocy (koordynatora) w postaci jednego nauczyciela klas trzecich, ale tylko wtedy kiedy chcą.

- Ja się do organizacji studniówki nigdy nie wtrącałam, zawsze mówiłam, że to nie jest moja sprawa, bo ja musze przygotować maturę. Studniówka leż w gestii rodziców. Wiem, że został powołany komitet studniówkowy, złożony z rodziców, ale nie mam żadnych namiarów do tych osób, poza tym i tak nie mogłabym bez zgody rodziców tych informacji udzielić – powiedziała nam Jadwiga Dąbrowska.

Cieplicki „Norwid” ma „szczęście” do zamieszania wokół przedmaturalnej zabawy. Rok temu wiele kontrowersji wzbudziła sprawa fundowania alkoholu zaproszonym pedagogom. Bez zawirowań nie obędzie się także i w najbliższych miesiącach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
852
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group