Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 6717
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Studium na początek

Czwartek, 7 listopada 2019, 7:06
Aktualizacja: Piątek, 8 listopada 2019, 11:13
Autor: WAC
Region: Studium na początek
Fot. WAC
Trzy oferty wpłynęły na ogłoszone przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego postępowanie, którego przedmiotem jest wykonanie studiów wykonalności dla linii kolejowych: z Jeleniej Góry do Kowar i odchodzącej od niej linii od Mysłakowic do Karpacza oraz z Gryfowa Śląskiego do Świeradowa–Zdroju z opcją dojazdu do czeskiej miejscowości Jindřichovice pod Smrkem.

Wybrany w przetargu autor studium wykonalności sprawdzi perspektywy ponownego uruchomienia ruchu pociągów na obu tych liniach kolejowych. Opracowanie ma też odpowiedzieć na pytanie, jak ma wyglądać modernizacja obu tych traktów kolejowych, aby możliwy był ponowny na nich powrót ruchu kolejowego.

Najtańsza jest oferta Biura Realizacji Inwestycji Koltech, opiewająca na 180 tysięcy zł. Nieco droższa jest oferta konsorcjum Infry i LPW, warta 183 tysiące zł. Znacznie droższa jest oferta Schuessler Plan, którą wyceniono na ponad 490 tysięcy złotych. Teraz Urząd Marszałkowski zdecyduje, którą ofertę wybrać. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 16 tygodni na jej realizację.

Zadanie zostanie dofinansowane z programu unijnego Trans-Borders. Program, którego partnerem jest samorząd województwa dolnośląskiego, ma poprawić planowanie oraz koordynację regionalnego systemu transportowego w obszarze transgranicznym. Ma wpłynąć na polepszenie integracji w peryferyjnych obszarach istniejących sieci transportowych i poprawić regionalne systemy transportu publicznego między krajami.

Twoja reakcja na artykuł?

76
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
1%
Złości
8
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (75)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
844
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group