Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6993
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Studiuj nowoczesne technologie informatyczne w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 października 2015, 14:44
Aktualizacja: 14:46
Autor: BP–PW
Fot. Archiwum
Na Politechnice Wrocławskiej w Jeleniej Górze można już studiować informatykę przemysłową. Naukę na nowym kierunku – w ramach uruchomionego w październiku Wydziału Techniczno–Informatycznego (W–14) – rozpoczęło 40 osób. W przyszłości będą specjalistami z zakresu inteligentnych systemów przemysłowych.

Podczas siedmiu semestrów nauki studenci zdobędą wiedzę z zakresu automatyki i robotyki, elektroniki i szeroko pojmowanej informatyki. Będą mogli podjąć pracę we wszystkich dziedzinach gospodarki, w których wykorzystuje się inteligentne systemy przemysłowe. Zostaną przygotowani do prowadzenia samodzielnych przedsięwzięć inżynierskich i kierowania zespołami. Będą potrafili projektować i zarządzać systemami sztucznej inteligencji i multimedialnymi, bazami danych i sieciami komputerowymi.

Nowy wydział powstał w wyniku przekształcenia Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego PWr w Jeleniej Górze. Zatrudnia siedmiu pracowników, w tym pięciu nauczycieli akademickich – jednego profesora tytularnego i czterech doktorów habilitowanych - oraz dwóch pracowników nienaukowych. Na 14 października zaplanowano wybory nowego dziekana.

Placówka nie tylko otwiera się na nowe kierunki, ale z powodzeniem kontynuuje też dotychczasowe - na budownictwie oraz na mechanice i budowie maszyn. Władze mają w planach poszerzyć ofertę edukacyjną o specjalność inżynieria oprogramowania. PWr w Jeleniej Górze uczestniczy także w międzynarodowym projekcie Uniwersytet Nysa. Są to trzyletnie studia z zakresu zarządzania prowadzone w języku angielskim.

Łącznie na uczelni w Jeleniej Górze kształci się ponad 400 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~wojtekBB 11-10-2015 8:41
fajny kierunek, informatyka i Politechnika to obecnie idealne połączenie, jeśli więc młodzież to doceni, a wykładowcy naprawdę będą kształcili, może być potem sukces zawodowy!!
~rattlehead 11-10-2015 13:53
Yhy.. zobaczą tą postać jak świętach to uciekną, a takich jest dużo ja wydziałach związanych z elektroniką ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group