Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6193
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studia inżynierskie w KPSW – panie mile widziane

Poniedziałek, 10 marca 2014, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: KPSW
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze postanowiła zmierzyć się z mitem, że studia inżynierskie przeznaczone są głównie dla panów. 17. marca rozpoczną się zajęcia na kierunku Inżynieria bezpieczeństwa w nowej formule. Oznacza to więcej przedmiotów medycznych, społecznych i humanistycznych, dużo praktyki i możliwość wyboru dwóch specjalności. Jeszcze można się na nie zapisać.

Zmiany te, wymuszone przez zmieniającą się sytuację na rynkach szkolnictwa wyższego i pracy spowodowały, że KPSW stworzyła kierunek przyjemny, choć z założenia niełatwy. Inżynieria bezpieczeństwa w nowej odsłonie jest kierunkiem wypełnionym wiedzą techniczną, społeczną, humanistyczną i medyczną. Dzięki temu może on zainteresować znacznie szerszą grupę docelową, w szczególności panie.

Zajęcia na kierunku Inżynieria bezpieczeństwa mają rozpocząć się już 17. marca. 3,5-letnie studia inżynierskie obejmują dwie specjalności – menedżera bezpieczeństwa oraz pracownika służb BHP. Nauka ukierunkowana jest na praktyczną naukę zawodu, co pozwoli po ich ukończeniu podjąć pracę w odpowiednich placówkach, m.in. jako specjalista ds. bezpieczeństwa.

Studia zostają uruchomione w dwóch trybach (po zebraniu odpowiedniej grupy): w trybie dziennym oraz w trybie popołudniowym. Na oba, bezpłatne tryby, można zapisywać się do 15. marca. Szczegóły można znaleźć na stronie uczelni i w dziekanacie Wydziału Przyrodniczo-Technicznego pod nr. tel. 756453332.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group