Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 9627
Zalogowanych: 94
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studencki pomysł na biznes

Sobota, 16 czerwca 2018, 7:48
Aktualizacja: Niedziela, 17 czerwca 2018, 12:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Studencki pomysł na biznes
Fot. Przemek Kaczałko
W uczelnianej auli odbyła się wczoraj (15.06) VII edycja Giełdy Pomysłów pod hasłem „Młodzi innowatorzy na rzecz rozwoju regionu”, organizowana przez Naukowe Koło Logistyczne "LOGRiT" działające przy jeleniogórskim Wydziale EZiT, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Po raz kolejny studenci pokazali, że mają głowy pełne pomysłów.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół średnich oraz studentów. Do części finałowej komisja zakwalifikowała 8 projektów, wśród nich: kursy i wykłady dla osób starszych, aplikacja do grywalizacji turystyki, „drink truck”, rower miejski, reprezentowanie firm w social mediach, pomysł na odpoczynek w Sudetach, samoobsługowa myjnia dla psów czy regionalna whiskey.

Jak zaznaczali organizatorzy, pomysły z ubiegłych edycji doczekały się realizacji lub chociaż próby wcielenia w życie.

- Pomysł z 2015 roku – browar rzemieślniczy Beer Hunter znalazł już pierwszego inwestora, przygotowano biznesplan, ale ostatecznie inwestor znalazł inną inwestycję, jednak studenci nie poddają się. W okolicy pewnie powstanie browar rzemieślniczy – powiedziała Ewelina Sobczak, prezes Naukowego Koła LOGRiT.
- W 2011 roku Giełdę Pomysłów wygrała firma Eko Gepard, czyli usługi sprzątające – na tamte czasy to była innowacyjna idea. Od 5 lat ta firma funkcjonuje, zatrudnia ludzi i realnie działa. Zrealizowany został też cmentarz dla zwierząt, który był odpowiedzią na nowelizację ustawy, po której nie można było już zakopać zwłok zwierzaka we własnym ogródku. Pomysł ten był podstawą do realizacji przez Urząd Miasta Jeleniej Góry – dodała Joanna Łyszkiewicz, wiceprezes koła.

W tegorocznej edycji zwycięzcą został Konrad Kałużny, który zaproponował aplikację do grywalizacji turystyki.

- Aplikacja ma na celu promocję poprzez nowe technologie, szczególnie naszych Karkonoszy – powiedział laureat. - Tego typu aplikacji nie ma na rynku – ona silnie skupiałaby się na tworzeniu historii, opowiadaniu fabuły, łącząc się z legendami naszego regionu – dodał Konrad Kałużny, który liczy, że znajdzie się inwestor chętny na jej stworzenie, mimo że koszt mógłby wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych.
- Zdaniem uczestników, jury i przedsiębiorców, którzy inspirują się pomysłami prezentowanymi przez studentów, to cenna inicjatywa – powiedziała Anna Baraniecka, adiunkt w Katedrze Zarządzania Strategicznego i Logistyki. Póki co, była to ostatnia edycja konkursu, jednak niewykluczone, że po kilku latach przerwy nastąpi kontynuacja.
- Poczekamy na lepsze czasy, albo będziemy wspierać każdy inny projekt, który będzie dawał możliwość młodym ludziom, aby pokazywali swoje pomysły i kreatywność – dodała opiekun Koła LOGRiT.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
262
Tak
34%
Nie, tak jak jest jest dobrze
58%
Nie mam zdania
8%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Kilometry
Od dziś "ciepły przycisk" w autobusach MZK
 
Aktualności
Zamiast ogródka – sąd i marihuana
 
Inne wydarzenia
Jelenia Góra areną Mistrzostw Polski
 
Kultura
Teatry uliczne – 3 dzień – Aleksandr Makagon, Kazachstan
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group