• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 21:14
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 7068
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Studencka rywalizacja o krajowy czempionat

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 stycznia 2014, 14:09
Aktualizacja: 14:10
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W nadchodzącym sezonie już po raz drugi Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim odbędą się w Jeleniej Górze w dniach 16–18 maja. Stolica Karkonoszy od lat gości u siebie wiele imprez kolarskich. W tym roku odbędą się tu m.in. Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim i szosowym, Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski oraz wspomniane już Akademickie Mistrzostwa Polski w XCO.

Świetne tereny i przychylność lokalnych władz pozwalają na przeprowadzenie wydarzeń na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Za organizację „AMPów” odpowiadać będzie ponownie Grzegorz Miedziński, dla którego będą to już siódme mistrzostwa. Zdobywane od 2004 roku doświadczenia, stałe umacnianie relacji ze sponsorami i mediami, pozwalają organizować coraz lepsze imprezy. - W tym roku obchodzę swego rodzaju jubileusz, gdyż 10 lat temu, w Przesiece – jeszcze jako student – organizowałem i czynnie uczestniczyłem w Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych. Wiele osób wspomiana pamiętny wyścig z 23 maja przy padającym śniegu i gradzie – opowiada Miedziński.

W tym roku areną zmagań kolarzy-studentów będzie podobnie jak w minionym sezonie Park Paulinum. To jedna z najciekawszych, a zarazem najtrudniejszych tras w Polsce, na której m.in. Maja Włoszczowska organizowała swój wyścig ze znakomitą międzynarodową obsadą. Trasa będzie nieco zmodyfikowana w stosunku do zeszłorocznej – tzn. w kilku miejscach poszerzona oraz ominie 2 najtrudniejsze elementy trasy. Ponadto warto zwrócić uwagę na zmiany w regulaminie technicznym zawodów, który przewiduje start w wyścigu głównym pierwszych 70% zawodników z czasówki. Pozwoli to na bardziej przejrzystą pod względem sportowym a przede wszystkim bezpieczniejszą rywalizację o medale.

Zapraszamy na:
www.amp-mtb.pl
www.facebook.com/AkademickieMistrzostwaPolskiMTB

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group