Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 9185
Zalogowanych: 72
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Studenci–seniorzy rozmawiali o nauce

Piątek, 30 maja 2008, 11:50
Aktualizacja: 11:52
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Studenci–seniorzy rozmawiali o nauce
Fot. ROB
Jakie pomysły mają uczący się emeryci, jak z nimi pracować? Tego dowiedzieli się uczestnicy II Dolnośląskiego Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Gospodarzem był Karkonoski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jeleniej Górze, prowadzony przez Janinę Peikert. Uczestnicy rozmawiali przede wszystkim o formach pracy ze studentami-seniorami.

W holu biblioteki otwarto też wystawę zdjęć, która zarazem jest prezentacją zdjęć miejscowego uniwersytetu.

Uniwersytety trzeciego wieku to propozycja dla seniorów. Organizują one cykl wykładów, seminariów i warsztatów tematycznych. Słuchaczami uniwersytetu mogą być osoby mające uprawnienia emerytalno-rentowe, bez względu na poziom wykształcenia.

KUTW prowadzi też szereg działań kulturalnych, funkcjonują przy nim dwa kabarety, „Bella mafia” i „Kabarecik z przymróżeniem oka”. Oba kabarety wystąpiły na zakończenie czwartkowego forum.

W najbliższy poniedziałek (2 czerwca) o godz. 11. w auli KK odbędzie się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2007/2008.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Kiedy ostatni raz jechałeś/aś pociągiem?

Oddanych
głosów
727
Kilka dni temu (jeżdżę regularnie)
14%
Miesiąc temu (jeżdżę od czasu do czasu)
31%
Nie pamiątem (jeżdżę samochodem)
50%
Wolę autobus
5%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Dlaczego Właściwie Izrael walczy z Palestyną?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Inne wydarzenia
Odkryli karty. Tak wygląda cała trasa
 
Aktualności
Dworzec w Miłkowie znów żyje
 
Aktualności
Święto Rodzin Zastępczych na Wzgórzu Kościuszki
 
Aktualności
Pokolenia razem na szkolnym jubileuszu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group