Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7743
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studenci zainteresowani praktykami w branży IT

Wtorek, 29 listopada 2016, 12:29
Aktualizacja: 14:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Studenci zainteresowani praktykami w branży IT
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (28.11) w auli Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze odbyły się Targi Praktyk, Pracy i Kariery, skierowane przede wszystkim do studentów zainteresowanych branżą IT. Była to też okazja do podpisania umów między uczelnią a pracodawcami.

Ze swoją ofertą wystąpiło kilkanaście podmiotów. - To są firmy, które zajmują się szeroko pojętą informatyką, jak i techniką. Bardzo chętnie przyjmują naszych studentów na praktyki - powiedziała Beata Laszkiewicz, kierownik zakładu edukacji techniczno-informatycznej Wydziału Przyrodniczo-Technicznego KPSW.

- Przyszliśmy tutaj, żeby wśród tych młodych ludzi poszukać naszych przyszłych pracowników, a przynajmniej zaszczepić niektórym chęć do próby podjęcia pracy w sektorze programistycznym – powiedział Maciej Lendzion z firmy Code Two podkreślając, że uznana w świecie IT jeleniogórska firma ma pozytywne doświadczenia ze współpracy ze studentami. - Narzędzia, które tworzyli studenci dalej są używane, bo z reguły efektem praktyk jest aplikacja, która coś robi w naszych wewnętrznych procesach. Na pewno praktykanci są zadowoleni, bo też dostali pewien zastrzyk wiedzy i niektórzy z nich są u nas i pracują – dodał M. Lendzion. Atrakcją od Code Two dla odwiedzających targi było losowanie Play Station 4 na zakończenie targów.

- Udało nam się podpisać wiele umów partnerskich dotyczących praktyk, staży i zależy nam, żeby to były umowy obejmujące doskonalenie umiejętności praktycznych, bo takie profile mają w tej chwili wszystkie nasze kierunki studiów – powiedział Tadeusz Lewandowski, prorektor KPSW.

Uczelnia podpisała m.in. umowy z firmami: Draexlmaier, Zorka, IT Dotum. Prorektor zaznaczył też, że Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego udało się uruchomić program płatnych praktyk zawodowych.

- Pieniądze na praktykę otrzymuje zarówno student, nasz opiekun uczelniany, ale też opiekun z ramienia zakładu pracy - dodał Tadeusz Lewandowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group