Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6752
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studenci z Turcji i Ukrainy gośćmi KSPW

Niedziela, 19 lutego 2017, 9:32
Aktualizacja: 10:22
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: Studenci z Turcji i Ukrainy gośćmi KSPW
Fot. Mikołaj Bachur
Po raz kolejny do Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, w ramach programu Erasmus, przyjechała grupa studentów z Turcji oraz jedna dziewczyna z Ukrainy. Wczoraj (18.02) goście pojechali do Karpacza zobaczyć miasto oraz poznać karkonoskie tajemnice. Dla każdego z nich Polska nie jest krajem znanym.

Każdy z członków grupy wybrał Polskę, żeby poznać kraj, uczyć się języka i znaleźć nowych przyjaciół. Diana Zozula, przyjechała z miasta Winnica na Ukrainie. - Winnica jest pięknym miejscem dla studentów i turystów. Jestem studentką na Uniwersytecie im. Kociubińskiego, uczę się tam angielskiego. Lubię podróżować i poznawać rożne kultury. Mam zamiar nauczyć się pięciu języków – mówiła.

- Jestem z Ankary. To wspaniałe miasto z wielką ilością zabytków i galerii, jak u was, w Polsce. Jestem studentem dziennikarstwa (Press/ Stream). Moją pasją jest literatura oraz twórczość filmowa. W Turcji piszę recenzje do nowych filmów. Lubię animację filmową i w przyszłości tym bym się chciał zajmować – powiedział Furkan. – A ja mam na imię Pinaż i jestem z małej wioski w Turcji. Uczę się na Uniwersytecie Pedagogicznym, uwielbiam bawić się z dziećmi, maluję i lubię poznawać nowych ludzi – dodała Pinaż.

KPSW jest miejscem łącznia różnych kultur. Studenci już od wielu lat przyjeżdżają tutaj w ramach programu Erasmus dzięki władzom uczelni i koordynatorce projektu Kamili Biniek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group