Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6979
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Studenci wszystkich uczelni łączcie się!

Niedziela, 16 listopada 2008, 16:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 listopada 2008, 8:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Studenci wszystkich uczelni łączcie się!
Fot. Archiwum
Łamanie praw człowieka, dążenie do wolności i równym dostępie do edukacji oraz swobodzie wyrażania swoich poglądów – na te zagadnienia zwrócą uwagę jutro studenci, którzy będą obchodzili swoje międzynarodowe święto.

Ubrana na czarno młodzież akademicka przejdzie ulicami Jeleniej Góry w marszu zorganizowanym przez samorządy Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Kolegium Karkonoskiego. – We wtorek (18 XI) w południe przed ratuszem odbędzie się happening – poinformowali koordynatorzy działań: Karolina Nawojka-Chałupińska z UE oraz Mateusz Sobek z KK. O godz. 12. 30 przewidziany jest poczęstunek w Klubie „Kaligrafia”

Przy okazji będzie to okazja do pokazania akademickiej siły stolicy Karkonoszy. Studenci wieczorem będą się integrowali w Pubie Street 23.

Święto to zostało ustanowione dla uczczenia wydarzeń, które miały miejsce 17 listopada 1939 w Czechosłowacji. W tym dniu tysiące studentów wyszło na ulice, żeby zaprotestować przeciwko wtargnięciu nazistów na teren ich państwa. Demonstracja została bezwzględnie stłumiona, wielu studentów zginęło, a 1200 z nich trafiło do obozów koncentracyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group