Strefa receptą na MUKS

Czwartek, 27 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 27 września 2007, 23:04
Turniejowa wygrana Kolegium Karkonoskiego

Od wygranej rozpoczęły rywalizację w turnieju z okazji Września Jeleniogórskiego koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra. Jeleniogórzanki pokonały MUKS Poznań 67:58. Podopieczne trenera Rafała Sroki przystąpiły do meczu wzmocnione trzema koszykarkami z MKS MOS Jelenia Góra: Joanną Pawlukiewicz, Magdaleną Sawicką i Marzeną Kowalczyk. Na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza gra tej ostatniej, która mimo tremy zaprezentowała kilka dobrych zagrań.

Kluczem do wygranej jeleniogórzanek była skuteczna obrona strefowa. W I i II kwarcie AZS KK prezentował się nie najlepiej w ataku, w efekcie czego do przerwy poznanianki, w składzie których znajdowały sie trzy zawodniczki zza oceanu wygrywały 35:23. Losy spotkania rozstrzygnęły sie w III kwarcie, w której to gospodynie, a zwłaszcza Natalia Małaszewska i Agnieszka Kret zaprezentowały bardzo dobra skuteczność, co przy nadal szczelnej defensywie sprawiło że tę część gry AZS wygrał aż 25:8. W ostatnich 10 minutach gospodynie kontrolowały przebieg gry, powiększając jeszcze prowadzenie i ostatecznie zwyciężyły 67:58.

Jutro drugiego dnia turnieju o godz. 11.00 MUKS zagra z Dudą Leszno, a o godz. 18.00 AZS KK zmierzy sie z Dudą.

<b>AZS KK - MUKS Poznań 67:58 (8:13, 15:22, 25:8, 19:15)</b>
<b>AZS KK:</b> Małaszewska 20, Kret 16, Wójcik 15, Arodź 8, Kowalczyk 6, Sawicka 2, Balsam, Dłutowska, Pawlukiewicz, Andrzejczak.