Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5846
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strażnik graniczny uratował desperata

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 22 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:33
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Ma żonę i czteromiesięcznego syna, a mimo to w środku nocy, bez zastanowienia wskoczył do Nysy i ocalił życie człowiekowi.

Ten patrol nie różnił się niczym szczególnym od dziesiątek innych, które spędził na posterunku. Aż do momentu, gdy zauważył człowieka idącego mostem od strony Zgorzelca. – Trochę się zdziwiłem, bo o tej porze piesi raczej nie przekraczają granicy – mówi 28-letni Rafał Ryś.

Mężczyzna zbliżył się do barierki mostu. Przeskoczył ją i runął w dół do rzeki. Reakcja kaprala Rysia była natychmiastowa. Przez radiotelefon powiadomił przełożonych, a sam skoczył w nurt. – Nie myślałem wtedy o bliskich. Instynktownie chciałem ratować człowieka – mówi strażnik.

Czy dziś postąpiłby w ten sam sposób? – Tak, chyba tak – dodaje. – Widziałem jak macha rękami – wspomina Rafał. Kiedy dopłynął do mężczyzny, ten był już pod wodą. Wydobył go na powierzchnię i chwilę holował. Potem pojawili się strażacy na pontonie.

Mężczyznę, którego uratował natychmiast zabrała karetka. – Był przytomny – wspomina bohaterski pogranicznik.– Piszę właśnie wniosek o wyróżnienie Rafała do komendanta Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej – mówi major Stanisław Włodarczyk, zastępca dowódcy zgorzeleckiej placówki pograniczników.
Dumna z męża jest także żona Ania. Czteromiesięczny Olek, synek Rafała, za kilka lat zrozumie, co zrobił jego tata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Tomek 22-10-2005 11:52
Brawo!!!! Brawo!!! Brawo!!!!
~Magda Ryś 14-01-2017 20:50
To mój tata Rafał Ryś wciąż nie mogę uwierzyć że skoczył do rzeki ratując człowieka nie myśląc o swoim życiu zależało mu tylko na uratowaniu Mężczyzny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group