Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 5343
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażnicy z nowym sprzętem

Piątek, 19 października 2018, 5:55
Aktualizacja: Niedziela, 21 października 2018, 15:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Strażnicy z nowym sprzętem
Fot. Przemek Kaczałko
Straż Miejska w Jeleniej Górze dysponuje już nowym sprzętem, służącym do pomiarów wilgotności drewna. To ważne w kontekście walki ze smogiem, bowiem spalanie zbyt wilgotnego drewna powoduje, że do atmosfery przedostaje się więcej czynników szkodliwych dla naszego zdrowia.
Pozornie ekologiczne ogrzewanie drewnem w momencie, kiedy jest nieodpowiednio sezonowane, to nie jest żadna ekologia, bo mamy pół tablicy Mendelejewa. Dlatego Straż Miejska została wyposażona w sprzęt, który pozwoli badać wilgotność - mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Jak podkreślali przedstawiciele władz miasta, jeleniogórscy strażnicy od ponad roku sprawdzają, czym pali się w piecach, jednak do tej pory nie mieli możliwości badania wilgotności drewna i innych materiałów. SM ma teraz na stanie dwa urządzenia do pomiarów - jeden do drewna, drugi do trocin, wiórów czy pelletu. Zgodnie z uchwałą antysmogową Sejmiku Dolnośląskiego, wilgotność takiego materiału nie może przekraczać 20 procent.

Gdy ten wskaźnik będzie nieznacznie przekroczony, będziemy zalecać, aby dosuszyć materiał - uspokajał Waldemar Piekarski ze Straży Miejskiej, który zachęca do kontaktu ze strażnikami w celu dokonywania pomiarów.

Twoja reakcja na artykuł?

10
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
3
12%
Smuci
6
23%
Złości
6
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group