Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2886
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażnicy uratowali czworonogi

Poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 10:07
Aktualizacja: 10:12
Autor: SM
Jelenia Góra: Strażnicy uratowali czworonogi
Fot. SM
Nieznany sprawca przywiązał do drzewa dwa psy. Gdyby nie interwencja strażników prawdopodobnie zwierzęta by nie przeżyły.

Do zdarzenia doszło w piątek (10.04) w okolicach ulicy Cieplickiej 135. Strażnicy patrolujący teren przy okolicznym stawie zauważyli w krzakach dwa psy.

- Okazało się, że były przywiązane na bardzo krótkich smyczach. Wszystko wskazywało, że ktoś się ich w ten sposób pozbył. Gdyby zostały tam dłużej, to by je czekała straszna śmierć. To teren rzadko odwiedzany przez mieszkańców – relacjonuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Strażnicy powiadomili Schronisko dla Małych Zwierząt. Tam też trafiły czworonogi. Po okresie kwarantanny będą czekać na nowego właściciela. Psy nie posiadały chipów, więc ustalenie do kogo należały jest praktycznie niemożliwe.

Dlatego straż miejska prosi mieszkańców o pomoc. - Jeśli ktoś pozna zwierzęta na zdjęciu i wie do kogo należały, proszony jest o kontakt z dyżurnym SM pod całodobowym numerem interwencyjnym 757525162 – dodaje A. Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group