Sobota, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 5146
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Strażnicy dostaną czytniki psich czipów

Poniedziałek, 31 października 2011, 7:54
Aktualizacja: Wtorek, 1 listopada 2011, 8:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Strażnicy dostaną czytniki psich czipów
Fot. RED
Jeleniogórska straż miejska wgrywa bazę oznakowanych psów, a na dniach otrzyma czytnik czipów. Dzięki temu strażnicy będą mogli sprawdzić czy pies jest oznakowany i łatwiej będzie też ustalić właściciela wałęsających się zwierząt. Brakuje jednak auta, którym można by czworonogi przewozić.

Władze miasta zgodnie przyznały, że straży miejskiej jest potrzebny samochód dostosowany do przepisów BHP, którym schwytane zwierzęta mogłyby być przewiezione do właściciela lub do schroniska dla zwierząt. Na dofinansowanie tego pojazdu złożono nawet wniosek, jednak nie przeszedł on pozytywnej oceny.

– Nie wolno nam przewozić zwierząt zwykłym radiowozem. Zabraniają tego przepisy BHP oraz zarządzenie wydane przez komendanta SM. Nie mamy więc ani samochodu do przewożenia zwierząt, ani ludzi przeszkolonych do wyłapywania wałęsających się psów, a na samochód z MPGK trzeba czekać kilka godzin. Przekazanie nam bazy danych i czytnika rozwiąże więc problem tylko częściowo – mówi Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Nierozwiązany pozostanie kłopot ze zwierzętami bezpańskimi, a także tymi, które – wprawdzie mają właściciela – jednak nie zostały zarejestrowane w bazie danych i puszczane są w miasto samopas. Pomysł reaktywacji instytucji rakarza wzbudził skrajne emocje, trudno zatem przypuszczać, aby na tym polu porządek zrobił hycel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group