Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10084
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Strażnicy atmosfery

Czwartek, 3 maja 2018, 7:30
Aktualizacja: Piątek, 4 maja 2018, 7:06
Autor: Paweł Guszała
Region: Strażnicy atmosfery
Fot. Paweł Guszała, WFOŚiGW
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu uruchomił program „Strażnicy atmosfery. Dzięki niemu strażnicy miejscy m.in. z Jeleniej Góry będą mogli otrzymać dofinansowanie do działań zwalczających zanieczyszczenie powietrza.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przeznaczył pół miliona złotych w programie „STRAŻNICY ATMOSFERY” na kontrole przydomowych palenisk przez straże gminne.

- Chcemy finansować próbki badań, pobór i samo badanie, aby strażnicy miejscy mogli efektywniej ścigać sprawców wykroczeń, bądź przestępstw w zakresie ochrony środowiska. Będziemy wspierać finansowo nie tylko same kontrole, ale i działania inwestycyjne, zakup potrzebnego sprzętu do wykrywania zanieczyszczeń powietrza - mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Niestety nadal sporo mieszkańców Dolnego Śląska pali w swoich piecach oponami, plastikami czy starymi meblami, emitując do atmosfery wiele groźnych dla zdrowia substancji: dwutlenek siarki, chlorowodór, pył zawieszający ołów, kadm, czy rtęć. To właśnie na wykrywanie tego typu lekkomyślnych zachowań wojewódzki fundusz przeznaczył środki w programie „STRAŻNICY ATMOSFERY”.

Pilotażowy program adresowany jest do gmin z Dolnego Śląska i realizowany będzie w latach 2018-2019. Wnioski należy składać w sekretariacie Biura i w oddziałach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu:

• 53-148 Wrocław, ul. Jastrzębia 24
• 58-500 Jelenia Góra, pl. Ratuszowy 31/32
• 58-310 Szczawno-Zdrój, ul. Kolejowa 8
• 59-220 Legnica, ul. Okrzei 16

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group