Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7288
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażacy z prezydentem o sukcesach i szansach

Piątek, 8 sierpnia 2014, 8:46
Aktualizacja: 8:48
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Strażacy z prezydentem o sukcesach i szansach
Fot. UM Jelenia Góra
Jerzy Sładczyk, komendant KM PSP oraz Wojciech Gral, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP spotkali się z prezydentem Jeleniej Góry Marcinem Zawiłą. Rozmawiano i o sukcesach, i o szansach.

O sukcesach, bo PSP prowadzi inwestycję o wartości ok. 1,2 mln zł – termomodernizację swojej siedziby, na którą sami strażacy pozyskali 100 proc. środków spoza budżetu. W przyszłym roku pojawi się w jeleniogórskiej Państwowej straży Pożarnej nowy, 23-metrowy podnośnik i zastąpi stary, 18-metrowy.

Jest też szansa na wymianę ponad 30-metrowej drabiny samojezdnej. A inne potrzeby? – Musimy zacząć prace przy planowaniu przebudowy, albo budowy garaży dla nowych samochodów dwóch jeleniogórskich OSP i o uzupełnieniu wyposażenia w drobniejszy sprzęt, zarówno straży zawodowej, jak i ochotniczej – powiedział M. Zawiła. – Ale warto też zadbać o zaplecze kadrowe.

Idea, by stworzyć klasę o specjalności strażackiej już się zmaterializowała w ub. roku, niemniej wymaga wsparcia. Jest ona nie tylko okazją do spopularyzowania ZST „Mechanik”, gdzie ta klasa funkcjonuje, ale i stworzenia tam jednostki OSP, co oznaczałoby, że uczniowie rozważający służbę w pożarnictwie mogliby już w tej szkole zyskiwać wiedzę i praktyczne umiejętności, nieocenione przy egzaminach do szkół pożarniczych. Póki co ta szansa jest wykorzystywana tylko w niewielkim stopniu.

Spotkanie z prezydentem było też okazją do poinformowania o przygotowywanych przez Powiatową OSP zawodów pożarniczych dla strażaków-ochotników, zarówno z Jeleniej Góry, jak i powiatu, a być może skorzystają z zaproszenia też Czesi, blisko współpracujący w realizacji programów unijnych. Zawody odbędą się w sobotę, 16 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group