Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 21 listopada
Imieniny: Janusza, Konrada
Czytających: 7602
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażacy ćwiczyli ratownictwo lodowe

Sobota, 23 stycznia 2021, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Strażacy ćwiczyli ratownictwo lodowe
Fot. straż pożarna
Dawna żwirownia w Wojanowie oraz zbiornik wodny przy ul. Głowackiego w Jeleniej Górze były akwenami, gdzie jeleniogórscy strażacy szlifowali swoje umiejętności z zakresu ratownictwa lodowego.

Szkolenie odbywało się w dniach 18 – 21 stycznia w ramach planu doskonalenia zawodowego strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Szkolenie miało charakter prewencyjny, bo na szczęście w naszym powiecie nie mieliśmy do tej pory akcji ratunkowej z zakresu ratownictwa lodowego – mówi mł. bryg. Piotr Dubiel - dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Jeleniej Górze. - Jak pokazują jednak przykłady z innych części kraju musimy być gotowi, aby nieść pomoc również w takich sytuacjach. Przypominamy, że zabawa na zamarzniętym jeziorze, stawie, gliniance lub rzece jest bardzo niebezpieczna i może skończyć się tragicznie, ponieważ cienki, kruchy lód może się załamać pod twoim ciężarem. Każdego roku, odnotowuje się wiele utonięć w okresie zimowym właśnie na skutek takiego nierozważnego postępowania.

Twoja reakcja na artykuł?

12
80%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy Twoje dziecko chodzi w szkole na lekcje religii?

Oddanych
głosów
327
Tak
36%
Nie
58%
Raz tak, raz nie - to zależy jak bardziej pasuje danego dnia
6%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Potop szwedzki – historia animowana
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Karkonosze mają swój własny… Sopot!
 
Pogodowo
Uwaga... Będzie bardzo ślisko, do tego opady śniegu
 
Jelenia Góra - KARR
Reportaż z 32. Polsko–Niemiecko–Czeskiego Forum Kooperacji Firm
 
Karkonosze
Dyrektor i prezes również wędrują po Karkonoszach
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group