Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3245
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Straż miejska w nowej siedzibie dopiero za rok

Środa, 1 lipca 2009, 8:31
Aktualizacja: 8:33
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Straż miejska w nowej siedzibie dopiero za rok
Fot. TEJO
Choć zapowiadano, że przeprowadzka strażników miejskich z ulicy Pijarskiej do budynku byłej paszportówki vis a vis komisariatu policji przy Armii Krajowej, ma się zakończyć w lipcu. Tymczasem w minionym tygodniu ogłoszony został dopiero przetarg na drugi etap remontu.

W styczniu po usunięciu usterek zakończono pierwszy etap remontu nowej siedziby straży miejskiej. W ramach tych prac za około pół miliona złotych wyremontowano piwnicę z przeznaczeniem na szatnie i zaplecze socjalne dla pracowników oraz parter, gdzie zlokalizowano dyżurkę i pomieszczenia dla strażników.

W minionym tygodniu ogłoszono natomiast przetarg na kolejny etap prac, który potrwa co najmniej miesiąc. Po wyłonieniu wykonawcy ruszą prace remontowe na pierwszym piętrze, gdzie swoją siedzibę będzie miał Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jeleniej Górze oraz piętro drugie, gdzie będą pomieszczenia biurowe na potrzeby straży. Całość pochłonie również około pół miliona złotych.

Dopiero wówczas kiedy pomieszczenia wewnątrz będą wyremontowane i wykończone będziemy mogli się przenieść i to przewidujemy na przełomie lat 2009 /2010 – powiedział Jerzy Górniak, komendant straży miejskiej w Jeleniej Górze.

Dlaczego przesunięty został zapowiadany termin przeprowadzki z lipca br. na styczeń 2010, komendant powiedział, że nikt informacji o wcześniejszej przeprowadzce nie przekazywał.
– Z tego co wiem, pojawił się jakiś problem z przygotowanie dokumentacji do drugiego etapu. Po powrocie z urlopu rozpocząłem natomiast procedurę. Poza tym nikt nie mówił, że mamy się przeprowadzać w lipcu. Środki finansowe na każdy rok budżetowy wystarczyły tylko na wykonanie pierwszy etapu – mówi. W tym roku zakończymy etap kolejny.

Jeśli w przyszłym roku w budżecie miasta znajdą się środki zapowiadana jest realizacja trzeciego etapu prac czyli elewacja budynku i infrastruktura wokół nowej siedziby.
Póki co strażnicy będą musieli w dalszym ciągu funkcjonować w starej siedzibie przy ulicy Pijarskiej, gdzie warunki są daleko poniżej standardów nowoczesności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1034
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group