Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 3017
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Straż miejska w nowej siedzibie dopiero za rok

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 1 lipca 2009, 8:31
Aktualizacja: 8:33
Autor: Angela
Fot. TEJO
Choć zapowiadano, że przeprowadzka strażników miejskich z ulicy Pijarskiej do budynku byłej paszportówki vis a vis komisariatu policji przy Armii Krajowej, ma się zakończyć w lipcu. Tymczasem w minionym tygodniu ogłoszony został dopiero przetarg na drugi etap remontu.

W styczniu po usunięciu usterek zakończono pierwszy etap remontu nowej siedziby straży miejskiej. W ramach tych prac za około pół miliona złotych wyremontowano piwnicę z przeznaczeniem na szatnie i zaplecze socjalne dla pracowników oraz parter, gdzie zlokalizowano dyżurkę i pomieszczenia dla strażników.

W minionym tygodniu ogłoszono natomiast przetarg na kolejny etap prac, który potrwa co najmniej miesiąc. Po wyłonieniu wykonawcy ruszą prace remontowe na pierwszym piętrze, gdzie swoją siedzibę będzie miał Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jeleniej Górze oraz piętro drugie, gdzie będą pomieszczenia biurowe na potrzeby straży. Całość pochłonie również około pół miliona złotych.

Dopiero wówczas kiedy pomieszczenia wewnątrz będą wyremontowane i wykończone będziemy mogli się przenieść i to przewidujemy na przełomie lat 2009 /2010 – powiedział Jerzy Górniak, komendant straży miejskiej w Jeleniej Górze.

Dlaczego przesunięty został zapowiadany termin przeprowadzki z lipca br. na styczeń 2010, komendant powiedział, że nikt informacji o wcześniejszej przeprowadzce nie przekazywał.
– Z tego co wiem, pojawił się jakiś problem z przygotowanie dokumentacji do drugiego etapu. Po powrocie z urlopu rozpocząłem natomiast procedurę. Poza tym nikt nie mówił, że mamy się przeprowadzać w lipcu. Środki finansowe na każdy rok budżetowy wystarczyły tylko na wykonanie pierwszy etapu – mówi. W tym roku zakończymy etap kolejny.

Jeśli w przyszłym roku w budżecie miasta znajdą się środki zapowiadana jest realizacja trzeciego etapu prac czyli elewacja budynku i infrastruktura wokół nowej siedziby.
Póki co strażnicy będą musieli w dalszym ciągu funkcjonować w starej siedzibie przy ulicy Pijarskiej, gdzie warunki są daleko poniżej standardów nowoczesności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~asasasas 1-07-2009 8:52
zlikiwdować straż miejska ! i tak sie do niczego nie przydaje a wydajemy na nia nasze pieniadze ;/
~xxx 1-07-2009 9:08
dokladnie tak :/ zlikwidowac ich. nikomu straż miejska jest niepotrzebna :/
~Mieszkaniec 1-07-2009 9:30
Instytucja jak instytucja czasami pomaga czasami przeszkadza. Ale wizerunek ważna rzecz a niestety siedziba przy ul. Pijarskiej wygląda jak rudera w slumsach, oczywiście nie chcę tu obrażać Strażników, bo przecież ni oni wybierali lokalizację siedziby tylko władze naszego grodu. A co do postu z 8.52 nie uważam że rozwiązanie straży coś by pomogło wręcz by pogorszyło ja moim skromnym zdaniem zwiększyłbym im kompetencje. Widziałem na własne oczy jak działa podobna formacja w Czechach i jestem pod wrażeniem mają uprawnienia bardzo zbliżone do policyjnych tyle, że działają na terenie miasta. Policja Municypalna to jest rozwiązanie potrzebne nie tylko na terenie Jeleniej Góry ale w całym kraju. Pozdrawiam Panów Strażników ja w przeciwieństwie, do co poniektórych doceniam waszą pracę.
~mm 1-07-2009 9:39
tak jest. zlikwidować zate pieniądze etaty dla POLICJI .
piipi 1-07-2009 10:12
~STRAZ Miejska bedzie miala ..NARESZCIE dobry domek !
~jestem za likwidacja 1-07-2009 10:20
zlikwidowac straz miejska bo nic nie wnosi oprócz blokady na kołach nikt się nich nie boi tylko dzieci do lat 7 Dlatego dostali wsparcie policji i chodza dwojkami wiec po co ich utrzymywac zlikwidowac i niech postraja sie dostac do policji a to juz nie takie proste bo sa testy sprawnosciowe a w strazy same dziadki z brzuchem z przodu na pol metra...
piipi 1-07-2009 10:52
...do - [~postu z godz.10:20 ..] ~Straz Miejska ...ma 20 tys interwencji w ciagu roku,a zakladanie blokad na kola ..TO zaledwie 2% z nich ! ~MOJA ..propozycja to: zmien OKULARY,bo Straz Miejska zatrudnia tam tych *FAJNYCH chlopakow.Widzialam rowniez tam *FAJNE dziewczyny !
~widziałam 1-07-2009 10:54
Do postu z 10.20 Nie wiem gdzie ty widziałeś tych dziadków z brzuchami ja wczoraj widziałam za to interwncję Strażników jak zabierali naćpaną kobietę i tam byli sami młodzi panowie jeden nawet przystojny ;) A co do wsparcia Policji z tego co wiem to tak postanowił prezydent miasta aby zmienić wizerynek Staży Miejskiej. A co do testów sprawnościowych chyba nie tak dawno czytałam w BIP o przyjęciach do Straży jeśli mnie pamięć nie myli to tam również są egzaminy z wf i znajomości kodeksów karnych.
~ubawiony 1-07-2009 14:04
piipi znowu coś "pipsznęła" tyle tylko,że nie bardzo wie ile to jest 20 tys. i ile czasu to by to zajęło. Jak to baba plecie od rzeczy. Dobrze by było jeszcze matematykę trochę znać
~Fis 1-07-2009 14:23
Zakładanie blokad to szczegół ich pracy. Tysiące patroli mieszanych z Policją, za oczywiście nie takie pieniądze i nie takie przywileje jak Policji.
piipi 1-07-2009 14:47
~Straz Miejska jest ..*FAJNA ! ~ONI ..zajmuja sie roznego rodzajami kontrolami ..jak kontrole porzadkowe obiektow,kontrole terenow w miescie. PRZYKRE kontrole ..PIJAKOW i NARKOMANOW ! Straz Miejska ..ORGANIZUJE *FAJNE imprezy edukacyjne (..ok.40 w ciagu roku) ! ~DUZE BRAVA ..dla Strazy Miejskiej za regularna wspolprace z przedszkolami,szkolami podstawowymi,gimnazjami,gdzie prowadzone sa dzialania edukacyjne i prewencyjne.
~Cherba 1-07-2009 14:52
Ale rozrzutnośc i marnotrastwo - tak moze byc tylko w rozdętej budżetówie - po jakie licho lozyc na jakieś nieskutevczne formacje ktore są balastem dla spoleczeństwa a lud pracujący musi na nich lożyc - przeciez to sztuka dla sztuki i chodwanie posad - a przy okazji takie dzialania poteguja inflacje bo dostaja sie na rynek pieniadze pochodzące nie z wytworzenia dóbr tylko wylywające na rynek bez pokrycia z ludzi nieproduktywnych.Wiele miast zlikwidowalo koszty strazy miejskiej , bo ich rozwiązano .A u nas bedzie na utrzymaniu w nowym budynku gabinet wodza z sekretarka , rzecznikiem prasowym , flotą samochodową , ogromnymi kosztami utrzymania budynku,ludzi i innych wyposażeń do mundurkow wlącznie - ale po co to jak oni nic nie moga i sa bezskuteczni , wiadomo to od lat .Ale bezsens gospodarczy i ekonomiczny domunuje w Jelonce od zawsze.
~tak sobie myślę 1-07-2009 15:11
że za żadne pieniądze nie chciałbym pracować w straży. Ciężka praca, gdzie ma się do czynienia z różnymi ludźmi nie zawsze życzliwymi (pewnie nie raz potrafią wleźć za skórę stróżom prawa). I jeszcze czytać o sobie takie bzdety jak niektórzy wypisują! Niestety, porobiło się coś takiego z naszym społeczeństwem, że prawo ma się za nic a samowola i bezprawie w cenie. Coś nie tak!
~~Emeryt 1-07-2009 15:23
Tak, jeszcze trzecią policję jakąś zrobić na koszt podatnika i będzie git. A żuli wieczorowąporą coraz więcej (i poranną też).
~do cherba i ... 1-07-2009 15:35
Podaj przykład gdzie zlikwidowano sm ( poza Żorami, gdzie po kilku latach znowu ją zawiązują ). Podaj przykład nieproduktywności sm. Czego nie mogą? Robią to na co zezwala im ustawa. Ustawa, nie "jelonkowe" przepisy. Zajrzyj na wcześniejsze newsy jelonkowe dotyczące sm, a najlepiej przyjdź do komendy sm pewnie pokażą Ci co robią. Podejrzewam ( oczywiście zaprzeczysz ), że jesteś jednym z tych co zapłacił u nich mandat. Mandaty tez nakładają z mocy ustawy nikt z cytowanych przez ciebie wodzów i sekretarek tego nie wymyślił. Co do testów. Ostatnie dwa nabory przeszło tylko 10% kandydatów. Wystarczy zajrzeć do BIP. Co do służb z Policja funkcjonują z tego co wiem od kilkunastu lat.
~ana 1-07-2009 17:32
zgadzam sie z wypowiedza Emeryta ta formacja powinna byc zlikwidowana a w jej miejsce trzeba uzupelnienia polcji na naszych drogach skwerkach czy poprostu ulicach tu gdzie mieszkam nie widac ani pana dzielnicowego ani policjantow z patroli jedynie co widac to samochody policyjne jadace w celach interwencyjnychod czasu do czasu..
~sergio 1-07-2009 17:35
no szlag mnie trafia ulice dziurawe miasto zasyfione,zero atrakcji a prezydent lekką rączką milion może by tak biednym dziecią kolonie za to żeby nie wystawały całe wakacje na brudnych podwórkach bądż bramach
~!!! 1-07-2009 19:02
na określenia darmozjady są paragrafy. Bolesławiec to pokazał po 2 latach za coś podobnego był wyrok w sądzie. Pod uwagę moderatorowi.
piipi 1-07-2009 19:50
...JUZ widze ml.insp.Grzegorza Rybarczka siedzacego na balkonie tego budynku ..OBSERWUJACEGO swoich zazdrosnych kolegow-sasiadow !
~do piipi 1-07-2009 22:24
Przestań już "piiprzyć" bo piszesz głupoty. To Już jest nudne
~do Piipi 1-07-2009 23:23
Grzesiu Się troi i dwoi gdzie by tu jeszcze coś wymyślić z miasteczkiem ruchu drogowego. A może mu zaproponować po mszy .małolaci na rowerki i frajda dla dziatwy i ich rodzicieli.Pan Grzesiu niech przejdzie z ilości na jakość.Paa
~mundurowy 1-07-2009 23:52
Oj nie doceniacie ich a są oni ważnym elementem prewencji i nie tylko. Proponuje spróbować pracy w takiej formacji a dopiero potem się wypowiadać bo aż mi się pistolet sam odbezpiecza czytając niektóre opinie. Respect for SM.
piipi 2-07-2009 0:00
..do - [~postu z godz.23:23 ..] ~Dziecko ..to madry maly czlowiek ! Madrosc rowniez trzeba pielegnowac i aby ..dziecko bylo madre juz w swoim doroslym zyciu,ONO potrzebuje drogowskazu ! Tym DROGOWSKAZEM jest NASZ *Fajny Pan Rybarczyk i jego ..Team !
piipi 2-07-2009 0:17
~C.d ..dzieci to w przyszlosci docenia !
Cień 2-07-2009 2:10
Cień 2-07-2009 9:00
~Jano 2-07-2009 9:02
~Cherba 2-07-2009 9:46
Mamo chwalą nas- na prowokujace pytanie i samozachwyt warto odpowiedziec - bo to co moze a przewiduje ustawa w zakresie dzialalności to zawsze bedzie usprawiedliwieniem , naciagana ,wygodna na różne wytlumaczenie niemocy pracy SM. A więc pytam - ilu ludzi zatrzymano i ukarano za wysypywanie setek kup śmieci we wszystkich prawie miejscach miasta - podać wyniki czy przynajmniej ,20% zatrzymano winowajcow- zostalo ukaranych wraz z nakazem uprzątnięcia ?, ilu zlapano i zatrzymano chuliganow , graficiarzy i zmuszono do odnowienie scian wraz z grzywna - czy straż to dopilnowala ? podać wielkości i wymienić przyklady w konkretnych cyfrach w skali roku , podajcie ile instytucji a dokladnie ich szefow ukarano chociażby mandatami za niewywiązywanie sie z obowiązku utrzymywania bezpieczeństwa jak sterczace tynki , rynny itp, jak zaśmiecone cieki wodne , rowy ,koślawe schody , niebezpieczne dziury w drogach zagrażajace życiu uzytkownikom , za śmieci i brud pozostawiony po frimie remontowej ,ilu ukarano wlaścicieli posesji prywatnych i państwowych np. osobie kierownika urzedu odpowiedzialnego za brak utrzymania estetyki na posesji jak : zarośnięte posesje , ktore powoduja rozprzestrzenianie sie chwastow ,gdzie tworzą się wysypiska smieci dla pogardliwej estetyki miasta .I wreszcie ile zlikwidowano w mieście a zwlaszcza na Zabobrzu psich sralni , przecież ustawa zakazuje , są metody , mowi się o tym od lat że są to zalążki epidemii i lekceważenia zakazow przez wlascicieli psow , a psy się nagminnie zalatwiają codziennie - wiec jaka jest rola tej straży miejskiej i jakie ma rezultaty swojej dzialalności ? czy jest tak potrzebna w swietle oczekiwań spolecznych i kosztow utrzymania? Przecież za kazdą taka sprawą kryją sie odpowiedzialni ludzie - ale jak widać SM nie potrafi wyegzekwować na rzecz swoich obowiazkow, co czynia podobne sluzby w UNII i są konsekwentne . P.S żadnych mandatow nie placilem i nie będę placil , bo jestem czlowiekiem z zasadami od siebie również wymagajacy , ale marnotrastwa i nieudolności dzialania za publiczne pieniądze nie tolerująę..
~Do Cherba 2-07-2009 18:37
Na wszystkie te pytania otrzymasz odpowiedź w Komendzie SM. Pewnie tam nie przyjdziesz bo jesteś jednym z tych co wolą anonimowy net ( kompleks ? ) W Komendzie też wyjasnią Ci , że część wyżej wymienionych przez ciebie rzeczy nie leży w kompetencji SM
~Cherba 3-07-2009 11:28
Informacja nie pozbawiona tupetu - podatnik ma przychodzic do siedziby SM i otrzymywac odp. !! A moze by tak ma forum publicznym wypadalo rozliczyc sie przed spoleczeństwem z wynikow i efektow dzialalności SM na ktora to spoleczeństwo loży ! i podac w konkretnych cyfrach wyniki pracy np. ile nalożono mandatow i pozyskano pieniedzy od wlaścicieli srajacych psow i przeznaczono to np. dezynfekcje trawników - zapewnie niewiele uczyniono albo wcale - bo psy dallej sraja i SM dalej dziala - bezskutecznie, prosze podac z ilu graficiarzy niszczacych nowo pomalowane budynki i sciany zostalo ukaranych i zmuszonych do naprawy skutecznie ,choć jest to juz plaga - ? ilu zlapano po przez śledztwa i dochodzenia oraz ukarano ka...li wyrzucajacych smieci w różnych miejscach miasta ? itd . itd - Dlaczego nie powiadomi SM szerokiego spoleczenstwa po przez podanie i przedstawienie konkretnych wielkości w liczbach (pln )o swoich dokonaniach , aby udowodnic że są potrzebni i efektywni - ale , SM nie przedstawi takich informacji bo ich nie posiada bo nie ma takich rezultatow więc bedzie zaslaniala sie wygodnickim wykrętm czyli interpretacja ustawy we wszystkich czynnościach czyli niemozliwościa - Ha , ha - Na zachodzie tez sa ustawy i powolane sluzby , ale niech narobi jakiś piesek , czy oswini d...ń sciany farbą , alo wysypie furę śmieci gdzie popadnie - to nie radze byc w jego skorze !! bo wynajda jego nawet po kilku dniach .Tamte sluzby nie cierpia na niemoce i nie placi im sie dla pozorow.Proponuje warte na Zabobrzu od godz. 6 - do 9 rano - ciekawe czy chociaż jednemu wlascicielowi srajacego psa wlepicie mandat jezeli jego zauważycie o chodzi ich dziesiatki i sprawdzicie czy wlasciciel spaceruje z torebka na odchody ! Moze ustawa nie pozwala ? zagwarantować spoleczeństwu czystośc .? Niewątpliwie SM - ma poczucie chumoru .
~Mieszkaniec 3-07-2009 16:04
do Cherba- nie wiem o co ci chodzi chłopie ale najwyraźniej masz jakiś uraz do SM - może ci dali jakiegoś kwita ;) A tak na poważnie biadolić i oczerniać to każdy potrafi ale pochwały to jakoś cięzko niektórym przez gardło przechodzą. SM jest specyficzną formacją mająca ciężką robotę a opinia o niej jest zła. Ponieważ ludzie widzą jej działalność z własnej perspektywy, trzeba czasami ich zrozumieć że oni też chcą być ludźmi i nie wlepiają na prawo i lewo mandatów tylko najpierw pouczają.
ago. 3-07-2009 21:32
Do 02-07-2009 18:37 | ~Do Cherba - A czy SM nie mogłaby tych danych podać na jakiejś swojej stronie internetowej? Te pytania odnośnie mandatów dla właścicieli psów pozostawiających odchody to nawet mnie samą interesują. Myślę, że nie tylko mnie. Akcje dla dzieci to chwalebna rzecz, ale ... nie słychać (ani nie widać), aby coś czyniono w celu wyegzekwowania zmiany obyczajów od właścicieli psów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group