Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8593
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Straż miejska nie wypuściła wandali

Czwartek, 20 listopada 2008, 10:09
Aktualizacja: 10:10
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Straż miejska nie wypuściła wandali
Cieplicka "wizytówka"....
Fot. TEJO
Zakończyło się postępowanie prokuratorskie, które dotyczyło domniemanego niedopełnienia obowiązków służbowych przez strażników miejskich, którzy mieli wypuścić sprawców aktu wandalizmu w Cieplicach. Stróże miasta okazali się niewinni.

Zdarzenie opisywaliśmy niedawno. Strażników o niedopełnienie obowiązków posądził proboszcz parafii Zbawiciela w Cieplicach po relacji swojego kościelnego, który stwierdził, że złapał łobuzów na gorącym uczynku niszczenia elewacji kościoła, ale straż miejska – choć jej ich przekazał – wypuściła wandali.

Komendant straży miejskiej powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na niedopełnieniu obowiązków służbowych przez swoich podwładnych. Ale prokuratorskie dochodzenie nie potwierdziło takiej wersji zdarzeń. – Kościelny pomylił się i wandali przekazał wandali najpewniej pracownikom firmy ochroniarskiej. W zeznaniach podał, że „patrol” miał do dyspozycji samochód, których nie ma w taborze straż miejska – mówi Jacek Winiarski, zastępca komendanta SM.

Sprawa została umorzona, a strażnicy oczyszczeni z ewentualnych zarzutów. Przebieg zdarzeń opisywany przez kościelnego wydawał się strażnikom niewiarygodny od początku, bo każdemu z nich zależy na złapaniu pseudo graficiarzy. W tym względzie panuje tu swoista rywalizacja – usłyszeliśmy w SM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
428
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group