Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 3662
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strategia kultury prawie gotowa

Wiadomości: Szklarska Poręba
Piątek, 20 marca 2020, 10:10
Aktualizacja: Sobota, 21 marca 2020, 6:35
Autor: KED
Fot. KED
Kończą się prace nad Strategią Rozwoju Kultury Miasta Szklarska Poręba na lata 2020–2030 ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Prace nad dokumentem rozpoczęły się rok temu. Ten ważny dokument dla rozwoju kultury pod Szrenicą zdiagnozował zasoby kulturowe miasta, zdefiniował najważniejsze problemy oraz szanse. Ma być pomocny ludziom kultury, wskazać kierunki działania wykorzystując kulturalny potencjał Szklarskiej Poręby oraz być przyczynkiem do wartościowej dyskusji o tożsamości lokalnej społeczności.

Przez ponad pół roku odbyło się wiele spotkań i warsztatów - mówi dyrektor MOKSiAL - u Anita Kaczmarska. - Zebrano kilkaset ankiet wypełnionych przez mieszkańców, turystów, dzieci i młodzież. Jest już gotowa robocza wersja dokumentu, z którą można się zapoznać poprzez stronę internetową miasta. Na ewentualne uwagi czekamy do 5 kwietnia - informuje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
67%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Dorsz 20-03-2020 10:55
Niestety, mało konkretna informacja. Właściwie nie można wyciągnąć żadnych wniosków o kształcie "strategii" na obecnym etapie. "Kilkaset ankiet wypełnionych przez mieszkańców, turystów, dzieci i młodzież" oznacza dla mnie daleki nieprofesjonalizm. Ani słowa, kto, jacy lokalni liderzy, jakie autorytety naukowe wspierają ten istotny przecież proces oraz jakie metody stosuje się w pracach nad badaniami i opiniami ? Tożsamość lokalna tej społeczności nie istnieje albowiem jego większość to mieszkańcy i użytkownicy napływowi, często się zmieniający. Skoro ma to być dokument na 10 lat to oczekiwałbym bardziej rzetelnej informacji o stanie prac nad tym dokumentem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group