Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 4364
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Straszny Lew

Środa, 26 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:20
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Złoty Lew, zamiast przyjmować gości, szpeci centrum miasta 200 metrów od miejskiego ratusza. Budowa hotelu utknęła w martwym punkcie. Jedyna nadzieja to kupno obiektu przez nowego inwestora.

W jeleniogórskim sądzie grodzkim leży kilkanaście wniosków o ukaranie grzywną właściciela budowy hotelu Złoty Lew, który miał powstać przy ulicy Kopernika. Straż miejska chce w ten sposób zmusić inwestora do uprzątnięcia i zabezpieczenia terenu budowy. Na razie sąd nakazał zapłatę 150-złotowej grzywny.

- Mandatem ukarać właściciela nie możemy, gdyż budowa jest opuszczona, a on sam jest dla nas nieuchwytny - mówi Grzegorz Rybarczyk z jeleniogórskiej straży miejskiej.
Inwestorem jest gorzowska firma budowlana, która rozpoczęła prace przy hotelu w 2000 roku. Początkowo budowla rosła w szybkim tempie. Właściciel zaczął jednak mieć problemy finansowe i obiekt stoi do dziś w stanie surowym, bez okien i drzwi.

 Pozwolenie na budowę wygasło. Od ponad dwóch lat na placu budowy nikt nie wbił nawet gwoździa, zgodnie z prawem budowlanym, inspektor nadzoru budowlanego stwierdził wygaśnięcie zezwolenia.

- Nakazaliśmy też zabezpieczenie otworów na okna i drzwi na parterze. Budowa powinna być ogrodzona, by dostęp postronnych osób na jej teren był utrudniony - mówi Hanna Jaśkiewicz, szefowa powiatowego inspektoratu budowlanego w Jeleniej Górze.
Na niewiele się to zdało. Każdy może przez dziury w płocie wejść na teren budowy. Najczęściej robią to złodzieje, którzy wynoszą z budowy wszystko, co ma jakąś wartość.

 Właściciel obiektu stara się go sprzedać. Na murze wywiesił transparent informujący o tym oraz numer telefonu. Pozostaje on jednak głuchy, włącza się jedynie automatyczna sekretarka. Nikt nie podnosi też słuchawki w siedzibie głogowskiej firmy, do której staraliśmy się wiele razy dodzwonić. Właścicielowi niedokończonego hotelu trudno go będzie sprzedać, skoro nikt nie informuje potencjalnie zainteresowanych kupnem nawet o jego cenie.
Jeśli się jednak uda sprzedać hotel, nowy właściciel, by go dokończyć, będzie musiał przejść całą procedurę uzyskania pozwolenia na budowę, a także zaktualizować projekt.

Hotel z podziemiami</b>
Hotel Złoty Lew miał pomieścić restaurację na 70 osób, podziemny parking oraz pokoje
dla 100 gości. Na każdej z czterech kondygnacji miało powstać 12 dwuosobowych pokoi i jeden jednoosobowy. Podczas prac ziemnych poprzedzających wylewanie fundamentów odkryto wczesnogotyckie piwnice stojących tu niegdyś miejskich kamienic. Zbudowane z kamienia podziemia miały być jedną z atrakcji hotelu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
77
Tak
78%
Nie
13%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group