Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5192
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strach przed egzaminami

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO, Daria
Fot. Archiwum Krzysztof
Uczniowie trzecich klas szkół gimnazjalnych odliczają godziny, które dzielą ich od testów. Wynik zdecyduje o tym, czy absolwent dostanie się do wymarzonej szkoły średniej. Coraz bliżej także do matury.

Część humanistyczna testów zacznie się w środę o godz. 9. Matematyczno-przyrodnicza – dzień później o tej samej porze. Tematy są ścisłą tajemnicą. Uczniowie ćwiczą rozwiązywanie zadań na materiałach próbnych oraz tych, z którymi w poprzednich latach zmagali się ich starsi koledzy.

– Nie będzie źle, ale strach jest. To pierwszy tak poważny egzamin – powiedzieli nam trzecioklasiści z Gimnazjum nr 1. Boją się także całej otoczki testu. Na salę nie będzie można wnieść nic poza przyborami do pisania. Surowo zabronione będzie ściąganie. Nad przebiegiem testu czuwać będą obserwatorzy z innych szkół.

Liczba uzyskanych punktów zdecyduje o tym, do której szkoły średniej dostanie się trzecioklasista. Podania można już składać, również za pośrednictwem internetu Będzie to możliwe na stronach www.jgora.edu.com.pl lub www.jeleniagora.edu.com.pl

Stresują się także maturzyści, którzy raczej nie odpoczną podczas zbliżającego się długiego weekendu. Nieprzespane noce, litry wypitej kawy i strach przed nieznanymi tematami.
4 maja trzecioklasiści z liceów rozpoczną bój o oceny na świadectwach dojrzałości oraz miejsca na wymarzonych uczelniach.

Każdy się stara jak najlepiej napisać ten najważniejszy egzamin, gdyż od tego zależy przyszłość. – Strasznie się boję, że trafię na coś, czego nie będę umiała. Kilka wolnych dni przeznaczę na dopracowanie mojej prezentacji z języka polskiego – mówi Agnieszka, maturzystka z jeleniogórskiego Żeroma.

Zarówno gimnazjalistom jak i maturzystom życzymy połamania pióra!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Maura 24-04-2006 14:12
Czy Pan Tejo zechciałby w dniu egzaminów gimnazjalnych odwiedzić swoich przyjaciół i fanów z Gimnazjum nr 1 ( redaktorów Mizola) aby dodać im ducha? Byliby Panu bardzo wdzięczni - i ja też -mama trzecioklasisty-
~TEJO 24-04-2006 20:18
Bardzo pozdrawiam redaktorów Mizola - w trakcie testów nie ma możliwości wejścia na salę, raz zostałem pogoniony w niezbyt sympatyczny sposób, ale może będę krążył w okolicach szkoły - powodzenia (proszę nie dziękować!)
~livemateusz 24-04-2006 21:38
Ja pisze do mizola i nei wiem co to za cżłowiek imieniem Tejo
~Maura 25-04-2006 12:56
A to wstyd!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group