Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 16 września
Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
Czytających: 15411
Zalogowanych: 108
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strach przed egzaminami

Poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO, Daria
Jelenia Góra: Strach przed egzaminami
Fot. Archiwum Krzysztof
Uczniowie trzecich klas szkół gimnazjalnych odliczają godziny, które dzielą ich od testów. Wynik zdecyduje o tym, czy absolwent dostanie się do wymarzonej szkoły średniej. Coraz bliżej także do matury.

Część humanistyczna testów zacznie się w środę o godz. 9. Matematyczno-przyrodnicza – dzień później o tej samej porze. Tematy są ścisłą tajemnicą. Uczniowie ćwiczą rozwiązywanie zadań na materiałach próbnych oraz tych, z którymi w poprzednich latach zmagali się ich starsi koledzy.

– Nie będzie źle, ale strach jest. To pierwszy tak poważny egzamin – powiedzieli nam trzecioklasiści z Gimnazjum nr 1. Boją się także całej otoczki testu. Na salę nie będzie można wnieść nic poza przyborami do pisania. Surowo zabronione będzie ściąganie. Nad przebiegiem testu czuwać będą obserwatorzy z innych szkół.

Liczba uzyskanych punktów zdecyduje o tym, do której szkoły średniej dostanie się trzecioklasista. Podania można już składać, również za pośrednictwem internetu Będzie to możliwe na stronach www.jgora.edu.com.pl lub www.jeleniagora.edu.com.pl

Stresują się także maturzyści, którzy raczej nie odpoczną podczas zbliżającego się długiego weekendu. Nieprzespane noce, litry wypitej kawy i strach przed nieznanymi tematami.
4 maja trzecioklasiści z liceów rozpoczną bój o oceny na świadectwach dojrzałości oraz miejsca na wymarzonych uczelniach.

Każdy się stara jak najlepiej napisać ten najważniejszy egzamin, gdyż od tego zależy przyszłość. – Strasznie się boję, że trafię na coś, czego nie będę umiała. Kilka wolnych dni przeznaczę na dopracowanie mojej prezentacji z języka polskiego – mówi Agnieszka, maturzystka z jeleniogórskiego Żeroma.

Zarówno gimnazjalistom jak i maturzystom życzymy połamania pióra!

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zapinasz pasy jadąc 300 metrów do sklepu?

Oddanych
głosów
296
Nie, to tylko 300 metrów
8%
Tak, zawsze jak wsiadam do auta
68%
Do sklepu idę na piechotę
24%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Reakcja świata na rosyjskie drony nad Polską
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Aktualności
Chmury nad Karkonoszami
 
Ciekawe miejsca
Dostałem toporem w kark i mam 7 kręgów z tytanu
 
Inwestycje
Zbiornik Cieplice prawie po remoncie
 
112
Kolizja na obwodnicy Maciejowej
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group