Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8783
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: Stawiają na fotowoltaikę

Niedziela, 5 maja 2019, 8:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 maja 2019, 13:27
Autor: WAC
Stara Kamienica: Stawiają na fotowoltaikę
Fot. UG Stara Kamienica
Od 3 czerwca gmina Stara Kamienica będzie przyjmować wnioski osób fizycznych lub innych podmiotów, posiadających prawo do dysponowania nieruchomością (działką wraz z istniejącym budynkiem jednorodzinnym lub budynkiem użyteczności publicznej), zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania do montażu instalacji fotowoltaicznej.

Samorząd Starej Kamienicy środki w wysokości ponad 5,1 miliona złotych na realizację projektu grantowego „Wsparcie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w gminie Stara Kamienica” otrzymał ze środków unijnych. Pieniądze na montaż paneli do wytwarzania energii elektrycznej z promieni słonecznych bezpośrednio trafiły do spółki „Stara Kamienica Polski Solar Energetyka Odnawialna sp. z o.o.”, której większościowym udziałowcem jest gmina. Środków wystarczy na montaż 180 zestawów paneli solarnych.

Osoby fizyczne lub inne podmioty mogą liczyć na zwrot w wysokości nawet 85 procent kosztów kwalifikowanych montażu instalacji fofowoltaicznej. Zwrotowi podlegać będą wydatki dotyczące: projektowania oraz nabycia mikroinstalacji i prac budowlanych związanych z jej montażem, przyłącza energetycznego (jeśli jest wymagane) i odbioru instalacji. Pomoc przyznawana będzie wyłącznie na nowe instalacje. Realizacja projektu potrwa do 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

28
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group