Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7667
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: „Staruszkowo” pilnie potrzebuje pomocy

Niedziela, 19 lutego 2017, 7:37
Aktualizacja: Wtorek, 21 lutego 2017, 7:46
Autor: Joanna P.
Karpacz: „Staruszkowo” pilnie potrzebuje pomocy
Fot. Joanna P.
Już niedługo będzie można przeznaczyć 1 proc. podatku na „Staruszkowo” w Karpaczu. Hospicjum dla starych i chorych zwierząt uzyska status stowarzyszenia. A pieniądze bardzo się przydadzą, bo potrzeby są ogromne.

Krystyna Seemayer, właścicielka „Staruszkowa” w Karpaczu szuka pomocy, by jej podopieczni mieli gdzie mieszkać. Trzy tygodnie temu złożyła dokumenty o nadanie hospicjum statusu stowarzyszenia. Da to możliwość przeznaczenia 1 proc. podatku na „Staruszkowo”.

Obecnie priorytetem jest zakupienie nowego domu. Były mąż pani Krystyny postanowił sprzedać dom w Karpaczu, w którym mieszka kobieta. Sytuacja stała się krytyczna, gdyż właścicielki hospicjum nie stać na nowy dom. Obecnie w „Staruszkowie” mieszka 46 psów i 3 koty. Są to stare i chore zwierzęta, które przeżyły dużo złego – były maltretowane. Dopiero pani Krystyna dała im miłość i możliwość spokojnego życia. Teraz ich los stanął pod znakiem zapytania.

Po nagłośnieniu sprawy przez media, znalazło się wiele osób, którym los zwierząt nie jest obojętny i które zaoferowały pomoc. Obecnie jest prowadzona zbiórka pieniężna na nowy dom dla czworonogów. Właścicielce „Staruszkowa” udało się znaleźć lokum w okolicach Jeleniej Góry, niestety kilka dni temu właściciel wycofał się ze sprzedaży. Mimo to, pani Krystyna się nie poddaje i szuka innego miejsca. Zbiórka nadal trwa, można również pomóc, oddając zbędne materiały budowlane, które będą niezbędne do odświeżenia zakupionego budynku, jak farby malarskie, kafelki czy rury miedziane.

Nie wiadomo jeszcze kiedy zostanie nadany numer KRS. Na chwilę obecną gościnnie udzieliła swojego numeru KRS Fundacja „Dar Serca”. Dla pani Krystyny każda pomoc jest cenna. Potrzebne są środki czystości, miski, smycze, legowiska i oczywiście żywność.

Aby dołączyć się do zbiórki na dom, można dokonać wpłaty na numer konta: 03 1060 0076 0000 3130 0131 9410, Krystyna Seemayer, tytuł: Darowizna dla „Staruszkowa”. Natomiast 1 proc. podatku – na Fundacje „Dar Serca” KRS 0000262818 z dopiskiem „Staruszkowo”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group