Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6167
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Start do wiedzy

Piątek, 28 kwietnia 2006, 0:00
Autor: rylit
Jelenia Góra: Start do wiedzy
Fot. rylit
– Na naukę nigdy nie za późno – do takiego wniosków doszło 150 słuchaczy Kolegium Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zamiast siedzieć w domu, lepiej uczyć się języków obcych, pływać, śpiewać i uprawiać gimnastykę – przekonują ci, których zainteresowała oferta Kolegium Karkonoskiego.

Celem działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest kształcenie, stymulowanie rozwoju ich osobowości, podnoszenie sprawności intelektualnej fizycznej, upowszechnianie profilaktyki gerontologicznej i integracja społeczności słuchaczy. Mogą nimi być emeryci lub renciści, bez względu na poziom wykształcenia.

Od początku istnienia do dziś KUTW opiekuje się Janina Peikert. Uczelnia oferuje swoim słuchaczom obecnie bardzo duży zakres zajęć: od wykładów prowadzonych w systemie otwartym, po seminaria z historii, psychologii, komunikacji społecznej.

Uniwersytet umożliwia naukę języka angielskiego i niemieckiego, Są zajęcia na basenie, gimnastyka chińska tai-chi i seanse jogi.
Starsi studenci mogą też uczestniczyć w zajęciach plastycznych, muzyczno wokalnych oraz tanecznych.
Organizowane są wyjścia na wystawy, do teatru, filharmonii, wycieczki.

Więcej o działalności uniwersytetu można dowiedzieć się osobiście w w sekretariacie znajdującym się na terenie KK w Jeleniej Górze przy ul. Lwóweckiej 18, który czynny jest w środy w godz. 11 – 14.

Szczegóły podano też na stronie internetowej KK pod adresem
http://www.kk.jgora.pl/kutw/kutw.php

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group