Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5668
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Start do wiedzy

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 kwietnia 2006, 0:00
Autor: rylit
Fot. rylit
– Na naukę nigdy nie za późno – do takiego wniosków doszło 150 słuchaczy Kolegium Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zamiast siedzieć w domu, lepiej uczyć się języków obcych, pływać, śpiewać i uprawiać gimnastykę – przekonują ci, których zainteresowała oferta Kolegium Karkonoskiego.

Celem działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest kształcenie, stymulowanie rozwoju ich osobowości, podnoszenie sprawności intelektualnej fizycznej, upowszechnianie profilaktyki gerontologicznej i integracja społeczności słuchaczy. Mogą nimi być emeryci lub renciści, bez względu na poziom wykształcenia.

Od początku istnienia do dziś KUTW opiekuje się Janina Peikert. Uczelnia oferuje swoim słuchaczom obecnie bardzo duży zakres zajęć: od wykładów prowadzonych w systemie otwartym, po seminaria z historii, psychologii, komunikacji społecznej.

Uniwersytet umożliwia naukę języka angielskiego i niemieckiego, Są zajęcia na basenie, gimnastyka chińska tai-chi i seanse jogi.
Starsi studenci mogą też uczestniczyć w zajęciach plastycznych, muzyczno wokalnych oraz tanecznych.
Organizowane są wyjścia na wystawy, do teatru, filharmonii, wycieczki.

Więcej o działalności uniwersytetu można dowiedzieć się osobiście w w sekretariacie znajdującym się na terenie KK w Jeleniej Górze przy ul. Lwóweckiej 18, który czynny jest w środy w godz. 11 – 14.

Szczegóły podano też na stronie internetowej KK pod adresem
http://www.kk.jgora.pl/kutw/kutw.php

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ciekawski 28-04-2006 18:47
Przepraszam, chciałem się zapytać czy ma ktoś może e-mail do osoby, która założyła "Kolegium Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku" ? Chciałbym zadać pare pytań a e-mail nie jest podany. Pozdrawiam!
~ciekawski 29-04-2006 10:21
Czy redakcja mogłaby mi w tym pomóc?
~Redakcja 30-04-2006 22:53
ad.Ciekawski - prosimy o podanie na e-adres redakcji swojego adresu, tylko wówczas będziemy mogli udostępnić adres, o który pan prosi - pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group