Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6479
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Start do nart” – Radio ZET promuje naszą kotlinę

Niedziela, 1 lutego 2015, 9:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lutego 2015, 7:57
Autor: Przemek Kaczałko
Region: „Start do nart” – Radio ZET promuje naszą kotlinę
Fot. Tomasz Raczyński
Od piątku (30.01) do niedzieli (01.02) na Łysej Górze koło Jeleniej Góry Radio ZET dba o dobrą zabawę miłośników białego szaleństwa. Liczne bezpłatne konkursy z nagrodami i gorące napoje przy akompaniamencie radiowych dziennikarzy sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzięki nawiązanej współpracy cała Kotlina Jeleniogórska ma szansę na promocję w jednej z czołowych polskich rozgłośni. - Tak naprawdę nie ma Jeleniej Góry bez kotliny i odwrotnie. Jesteśmy chętni. Radio ZET jest świetnym radiem, o dużym zasięgu i dużej słuchalności, więc każdy usłyszy „Łysa Góra koło Jeleniej Góry” i będzie dobrze kojarzył nasze miasto. Wbrew pozorom, ma to bardzo materialny wydźwięk, ci ludzie będą częściej tu przyjeżdżać – ocenił prezydent Marcin Zawiła.

Warto zaznaczyć, że miasto z tytułu promocji na antenie Radia ZET nie poniosło żadnych kosztów. - Chcemy się dogadać z Radiem ZET na kilkuletnią współpracę, zapraszać ich również na letnie imprezy – mówił włodarz miasta, który w sobotę (31.01) patronował zawodom „zjazdu na kreskę” o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry.

- Zawody polegają na dobrej zabawie. Nie było żadnej grupy wiekowej, wszyscy chcemy integrować rodziny - jeździ dziadek, jeździ babcia, jeżdżą wnuki, dzieci i rodzice – mówi Maciej Ziębicki ze Ski Arena Łysa Góra. - Przed nami dobra zabawa na stoku co najmniej do końca lutego, mamy nadzieję, że warunki utrzymamy równie dobre jak w tej chwili. Kolejek prawie nie ma, wyciągi jeżdżą prawie wszystkie (poza jednym) – dodał Maciej Ziębicki.

Zimowe miasteczko Radia ZET uatrakcyjni zabawę przybyłym na Łysą Górę gościom jeszcze dzisiaj (niedziela, 1.02). Wśród bezpłatnych atrakcji na mieszkańców i turystów czekają liczne konkursy z nagrodami, można również wypróbować najnowsze narty ATOMIC oraz spotkać znanych z eteru dziennikarzy „Zetki”.

Mało kto wie, że obecnemu prezydentowi Jeleniej Góry narty nie są obce. - Łysa Góra była wymyślona, założona przez szkołę narciarską Aesculap. Jeżeli ktoś zobaczy świetnie wydaną książkę o historii Aesculapa, to na najstarszym zdjęciu w tej książce jest grupa dzieci jadąca pługiem jeden za drugim. Cały ten „tramwaj” otwiera Teresa Rażniewska tu obecna, a trzeci z kolei to jest Marcin Zawiła – obecny prezydent miasta Jeleniej Góry. Rzeczywiście, tu w Aesculapie nauczyli mnie jeździć na nartach, ale nie tylko. Tu wychowywali, uczyli chodzić po górach, bardzo mile to wspominam – powiedzial Marcin Zawiła.

W planach Ski Areny jest jeszcze impreza walentynkowa (14 lutego) i - jeśli warunki pozwolą - to również Dzień Kobiet (8 marca).

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group