Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4748
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Starosta gościł przyjaciela dzieci Ryszarda Kiełka

Środa, 15 grudnia 2021, 7:02
Autor: WAC
Powiat: Starosta gościł przyjaciela dzieci Ryszarda Kiełka
Fot. powiat karkonoski
Starosta Karkonoski gościł wczoraj (14.12) wielkiego przyjaciela dzieci, filantropa i wolontariusza Ryszarda Kiełka.

Podczas spotkania rozmawiano o wolontariacie i wsparciu osób niepełnosprawnych, w szczególności dzieci na terenie powiatu karkonoskiego.

Ryszard Kiełek jak zawsze miał bardzo dużo pomysłów możliwych do realizacji - mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Jest również otwarty na nasze propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych na terenie powiatu karkonoskiego.

W ramach spotkania Ryszard Kiełek podarował K. Wiśniewskiemu tomik poezji „ Serce na dłoni Wiersze Sercem i Duszą pisane”.

Ryszard Kiełek od prawie czterdziestu lat bardzo mocno angażuje się w działalność na rzecz dzieci, którą traktuje jako swoją życiową misję. Gdy w latach 70. i 80. mieszkał w Warszawie, był dyrektorem fundacji „Uśmiech dziecka”, która finansowała operacje czy szukała mieszkań dla dzieci z ubogich rodzin. Ryszard Kiełek prowadził też m.in. akcje SOS dzieciom, organizował obozy integracyjne dla dzieci niepełnosprawnych, wysyłał podręczniki polskim dzieciom z Wilna i Lwowa. Potem prowadził ośrodek w Sosnówce „Uśmiech dziecka”, gdzie organizowane były kolonie dla dzieci z niezamożnych rodzin. Trzydzieści trzy lat temu jego działalność na rzecz najmłodszych została doceniona Orderem Uśmiechu.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
1
10%
Hahaha
3
30%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group