Czytających: 4517
Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Starcie wąskich składów

Czwartek, 19 listopada 2020, 8:24
W środowym (18.11) spotkaniu Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych UKS Śniadek Jelenia Góra podejmował UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Oba zespoły przystąpiły do meczu w 8-osobowym składzie, co już na starcie zapowiadało problemy. Emocji nie brakowało, ale to goście lepiej sobie poradzili w jeleniogórskiej hali przy ul. Złotniczej.

Niemal od początku meczu przewagę zbudowali sobie goście, którzy długo utrzymywali przewagę 3-4 bramek. Gdy w 23. minucie trzecią karę indywidualną otrzymał najlepszy zawodnik GOKiS-u (Oliwier Kalinowicz, który do tego czasu zdobył 9 goli dla swojego zespołu), wydawało się, że miejscowi szybko przejmą inicjatywę, szczególnie że przyjezdni nie mieli już zmienników na ławce. Co prawda jeleniogórzanie doszli na 15:16, ale końcówka pierwszej połowy należała już do graczy z Kątów Wrocławskich i na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 16:23.

Po zmianie stron gospodarze nie rezygnowali z walki i na kwadrans przed końcem meczu było już tylko 27:28. W 50. minucie Bartłomiej Paprotny również obejrzał czerwoną kartkę, więc obie ekipy ze względu na wąski skład nie miały już możliwości zmian. Ostatnie 10 minut meczu należało już do przyjezdnych, którzy pewnie odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Śniadek nadal ani razu nie triumfował w lidze juniorów młodszych.

UKS Śniadek Jelenia Góra - UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 36:42 (16:23)

Śniadek: Stępień - Krzeczowski 14, Kołodziej 7, Paprotny 6, Dzikoński 5, Suchanecki 3, Piotrowski 1, Gaborec.
GOKiS: Najdrowski - Paleczek 12, Kalinowicz 9, Sobko 8, Dragon 6, Musiał 3, Lichota 3, Wirchniański 1.
Kary: 18 minut (Śniadek) - 14 minut (GOKiS)
Sędziowali: Wojciech Rajdusz, Wiktor Zawiślak (Złotoryja).

W następnej kolejce (28.11, godz. 11:00) Śniadek zagra w Legnicy z Siódemką II.