Zalogowanych: 7

Jelenia Góra: Starcie gwiazd turnieju Polska Basket dla CCC

Niedziela, 8 września 2013, 11:22
Aktualizacja: 11:51
W drugim dniu turnieju Polska Basket 2013, który odbywa się w hali SP 10 przy ul. Morcinka, naprzeciw siebie stanęły największe gwiazdy turnieju: mistrz Polski CCC Polkowice i wicemistrz Słowacji MBK Rużomberok.

Widzowie zgromadzeni w szkolnej hali mieli okazję zobaczyć koszykówkę na wysokim, europejskim poziomie. Drużyna CCC wkrótce rozpocznie batalię w Eurolidze i turniej w Jeleniej Górze jest dla niej jednym z etapów przygotowań. Rywalkami polkowiczanek w grupie C będą: rosyjski Spartak Moskwa, turecki Galatasaray Stambuł, hiszpański Perfumerias Avenida Salamanka, chorwacki WBC Novi Zagrzeb, czeski ZVVZ Praga oraz litewski Kibirkstis VICI-IKI Wilno. W towarzyskiej konfrontacji z wicemistrzem Słowacji podopieczne Jacka Winnickiego po bardzo dobrym spotkaniu zwyciężyły 72:61. Miejscowi kibice mieli okazję zobaczyć w tym meczu byłą zawodniczkę AZS Kolegium Karonoskiego, Katarinę Ristić.

Srogie lekcje koszykówki zebrał zespół gospodarzy, który najdzielniej spisywał się w swoim ostatnim meczu przeciwko Ślęzie Wrocław. Jeleniogórzanki źle weszły w mecz przegrywając na początku 5:15, ale jeszcze przed pierwszą syreną doszły na 14:20, a w 13. minucie objęły prowadzenie 22:20 - w tym fragmencie bardzo dobre zawody rozgrywała Monika Krawczyszyn-Samiec. Jak się okazało dalej było już tylko gorzej, bowiem już w 16. minucie na tablicy wyników było 24:35, a do przerwy 31:44. Po zmianie stron wrocławianki opanowały parkiet i bez większych trudności zwyciężyły 79:54. W ekipie Ślęzy wystąpiła doskonale znana miejscowym kibicom Agnieszka Kret.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - Rucon Spišská Nová Ves 39: 88 (11:28, 6:17, 12:18, 10:25)

MKS: Szczęśniak 10, Krawczyszyn-Samiec 9, Myślak 8, Olszak 7, Smajda-Młodnicka 3, Buraczewska 2, Kosiorowska, Łopatka, Paradowska, Prystrom, Palewicz.

Spišská: Surkusa 20, Beňušková 13, Sumakova 13, O'Rourke 12, Reháková 9, Holmqvist 7, Palušná 5, Mackulínová 5, Vajnerová 3.

CCC Polkowice - MBK Ružomberok 72:61 (16:15, 15:10, 24:20, 17:16)

CCC: Musina 14, Koc 12, Majewska 10, Leciejewska 10, Owczarzak 9, Skorek 6, Oblak 4, Misiek 4, Szczepanik 3.
MBK: Parker 20, Stalvant 11, Vesterberg 10, Brezániová 8, Kmeťová 5, Baburová, Ristić 3, Černáková, Hadačová, Kudučková, Kubušová.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - Ślęza Wrocław 54:79 (14:20, 17:24, 12:12, 11:23)

MKS: Szczęśniak 11, Kosalewicz 10, Olszak 8, Krawczyszyn-Samiec 6, Paradowska 5, Smajda-Młodnicka 5, Prystrom 4, Buraczewska 2, Łopatka 2, Palewicz 1, Kosiorowska, Myślak.

Ślęza: Śnieżek 15, Tajerle 11, Bandyk 10, Kret 8, Jasnowska 8, Łata 6, Czmochowska 6, Zuchora 5, Pelc 3, Stachnik 2, Winnicka.