Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4665
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stadion przy Lubańskiej do przebudowy

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 13 września 2016, 7:09
Aktualizacja: Środa, 14 września 2016, 8:19
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Ogłoszono przetarg na opracowanie programu funkcjonalno–użytkowego przebudowy stadionu przy ul. Lubańskiej. – Przymierzamy się do budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią, na której przez cały rok będą mogli trenować zawodnicy z naszych klubów, a także z klubów z całej Polski, którzy zgłaszają się do nas z pytaniem o możliwość trenowania, jednak warunkiem jest sztuczna nawierzchnia – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta w Jeleniej Górze.

- Przewidujemy budowę boiska treningowego, przebudowę sanitariatów, infrastruktury technicznej, w tym – zasilania, renowację trawiastej płyty głównej, i in. – mówi Jerzy Łużniak. - Przebudowa stadionu została ujęta w Lokalnym Programie Rewitalizacji Jeleniej Góry na lata 2015-2023 – dodaje wiceszef miasta.

A obszar jest rzeczywiście ciekawy, bowiem u progu XX wieku istniał tam nie tylko stadion piłkarski, ale też bardzo popularne kąpielisko. Standardy kąpieli przez sto lat zmieniły się ogromnie, popularność kąpielisk otwartych także. Istnienie „Term Cieplickich” potwierdza zresztą, że łatwiejsze w utrzymaniu (i bardziej rentowne) są obiekty całoroczne, niż odkryte, ale… nostalgia pozostaje. O tym, jak wyglądało to miejsce prawie sto lat temu można się przekonać oglądając kartę listopadową jeleniogórskiego kalendarza na 2017 rok (na zdjęciu). A na tej samej karcie widać to miejsce współcześnie, więc jest co porównać. Jak będzie wyglądał kompleks sportowy przy ul. Lubańskiej w latach 20-tych XXI w. – będą usiłowali pokazać projektanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~sajmon 13-09-2016 7:20
To musi być bardzo znany obiekt w Polsce :) skoro taka masa klubów zabiega o możliwość trenowania na nim :)
~ab+ 13-09-2016 7:24
Może ważniejsze jest zająć się bezpieczeństwem na ulicach . Dobre mądre oznakowanie. Tablice świetlne połączone z radarem podające szybkość.Wzorem jest JAwORZNO,no i sąsiednie Czechy.Ostatnie tygodni wskazują na wzrost tragicznych wypadków. Co generuje olbrzymie koszty. Daję się odczuć że w Ratuszy trwa konkurencja prezydent-Vice ,jeden hejta drugi wiśta .
~byly ciepliczanin🃏 13-09-2016 8:36
Dobrze ze ktos interesuje sie tym stadionem . Tylko dopingowac. Stadion na ul. Grunwaldzkiej jest w takim stanie ze nadaje sie na pastwisko dla koz, baranow lub wszelkiego bydla. Szkoda by aby na ul.Lubanskiej podzielil los. A co tyczy sie obok basenu on mial klase jak miast Cieplic byl Bad Warmbrunn. Wtedy mieszkancy i wladze dbaly o miasto i wygodnie sie im zylo. To co teraz wytemontowano to juz bylo przed 1945 rokiem,potem nastaly rzady polakow i wszystko niszczyli wg. zasady ,, polnische wirschafft,,Dopiero dzieki niemieckim pieniadzom tzw dotacja z uni. znow powoli Cieplice wygladaka jak Bad Warmbrunn.
~PO 13-09-2016 9:15
Kampania wyborcza PO rozpoczęta , najpierw hala sportowa , teraz stadion w Cieplicach i co jeszcze Pan Prezydent wymyśli ? To ma tak wyglądać jak modernizacja stadionu na Złotniczej ? ,dziękuję . Panie Prezydencie , w pierwszej kolejności niech Pan dokończy rozpoczętą przebudowę stadionu na Złotniczej , a później obiecuje budowę następnych obiektów sportowych. Przykład Złotniczej nie napawa optymizmem , obietnice bez pokrycia.
~r 13-09-2016 9:30
@ były ciepliczanin won do Bonn
~ 13-09-2016 9:39
W wyniku okupacji Niemieckiej Polska poniosła olbrzymie straty w ludziach, majątku narodowym i dorobku kulturalnym. Podstawę ścigania i karania z...zy Niemieckich stanowią akty prawa międzynarodowego.czy ty jesteń od nich ?ciepliczanin
~debili pelno 13-09-2016 9:40
jakoś trzeba znów miliony wyprowadzić więc trzeba zrobić drugi stadion... tylko po co skoro miasto nie inwestuje w piłkę nożną i mamy w Jeleniej Górze klub jaki mamy? Prezydent chyba żyje w innym świecie niż cała reszta Jeleniej Góry... ale komuś znów się polepszy i kasa się będzie zgadzała.
~ 13-09-2016 9:54
język przypominający pogardę z jaką hitlerowskie „gadzinówki” opisywały Żydów. W bardzo podobny sposób niektórzy piszą. To jest nieprawdopodobna nienawiść. Odczuwam wielki smutek i niedowierzanie. To jest jakiś rodzaj odhumanizowania,@ 8;36
~Tenisowo 13-09-2016 10:24
Miasto strasznie inwestuje w piłkę nożną, stadion na Złotniczej chyba wystarczy na teraz. Z tego co wiem to nie mamy w JG klubu piłkarskiego w extra klasie...? Chyba że się mylę. Natomiast korty przy ul. Sudeckiej popadają w ruinę, pomimo tego że na co dzień jest tam pełno ludzi uprawiających ten sport w przeciwieństwie do stadionu na Złotniczej. Na stadion przy ulicy Lubańskiej wpompują miliony zł, a na renowację kortów wraz z hala całoroczna gdzie koszt zamyka się w okolicy 600 tys zł nie ma środków. Masakra! W ostatni weekend miłośnicy tenisa z własnej inicjatywy zorganizowali turniej tenisa dla dzieci, pomimo imprez okolicznych przyciągnęło to ok 400osób. Jelonka nawet tego nie odnotowała jest info tylko na jgora24...
~super 13-09-2016 11:53
teraz my Jelenogórzanie będziemy mogli mieć dwa kluby piłkarskie. Super ale będą fajne mecze:)
~Juliusz 13-09-2016 12:52
Może przy okazji władze zajmą się sąsiadującym ze stadionem basenem. Pozdrawia władze były ciepliczanin, kapiący się w nim przed laty.
~J.G 13-09-2016 12:56
Znowu ktoś się nachapie zł. jest okazja ,poco to ,są bardziej pilne inwestycje niż ta, człowieku obudzi się, słuchaj ludu
~smog 13-09-2016 15:59
Zajmijcie sie raczej czystościa powietrza w cieplicach bo za rok będzie audyt czy nadal cieplice mają mieć miec status uzdrowiska. Zawiła bedzie tym który po paruset latach pogrzebie uzdrowisko. Wtedy smoluchy będą już mogły zrobić tutaj Czarnobyl.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group