Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7251
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stadion przy Lubańskiej do przebudowy

Wtorek, 13 września 2016, 7:09
Aktualizacja: Środa, 14 września 2016, 8:19
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Stadion przy Lubańskiej do przebudowy
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Ogłoszono przetarg na opracowanie programu funkcjonalno–użytkowego przebudowy stadionu przy ul. Lubańskiej. – Przymierzamy się do budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią, na której przez cały rok będą mogli trenować zawodnicy z naszych klubów, a także z klubów z całej Polski, którzy zgłaszają się do nas z pytaniem o możliwość trenowania, jednak warunkiem jest sztuczna nawierzchnia – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta w Jeleniej Górze.

- Przewidujemy budowę boiska treningowego, przebudowę sanitariatów, infrastruktury technicznej, w tym – zasilania, renowację trawiastej płyty głównej, i in. – mówi Jerzy Łużniak. - Przebudowa stadionu została ujęta w Lokalnym Programie Rewitalizacji Jeleniej Góry na lata 2015-2023 – dodaje wiceszef miasta.

A obszar jest rzeczywiście ciekawy, bowiem u progu XX wieku istniał tam nie tylko stadion piłkarski, ale też bardzo popularne kąpielisko. Standardy kąpieli przez sto lat zmieniły się ogromnie, popularność kąpielisk otwartych także. Istnienie „Term Cieplickich” potwierdza zresztą, że łatwiejsze w utrzymaniu (i bardziej rentowne) są obiekty całoroczne, niż odkryte, ale… nostalgia pozostaje. O tym, jak wyglądało to miejsce prawie sto lat temu można się przekonać oglądając kartę listopadową jeleniogórskiego kalendarza na 2017 rok (na zdjęciu). A na tej samej karcie widać to miejsce współcześnie, więc jest co porównać. Jak będzie wyglądał kompleks sportowy przy ul. Lubańskiej w latach 20-tych XXI w. – będą usiłowali pokazać projektanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group