reklamy
Reklama
Czwartek, 11 czerwca
14°C Jelenia Góra
reklamy

Średniowiecze zawitało do „Rzemiosł” [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Tomasz Taf 1 min czytania

– Atrakcji będzie sporo, od wyrobów z gliny, tkactwa, aż po pojedynki wojów z drużyny "Wotan Hird" – tak piątkową imprezę w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze zapowiadał kierownik sekcji artystycznej Marcin Znamienkiewicz. Wskrzeszone dni plastyka wraz z warsztatami rzemiosła artystycznego odbyły się

Niewątpliwie największą atrakcją dnia była drużyna "Wotan Hird". - Grupa funkcjonuje już od pięciu lat. Dzisiaj chcemy pokazać młodzieży kulturę Wikingów i Słowian z okresu wczesnego średniowiecza. Przygotowaliśmy pokazy pojedynkowe, zajęcia z zakresu tkactwa oraz wyrobów z gliny. To, co pokazujemy dzisiaj, to jedynie namiastka tego co robimy na co dzień. Wszystkich chętnych zapraszamy do rekrutacji w nasze szeregi - mówił Wojciech Mróz, przedstawiciel drużyny wojów.

Członkiem tego zespołu jest m.in. Michał Szewczyk, uczeń z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. - Jest to moje hobby, zawsze interesowałem się tą epoką i kulturą. Dzisiaj brałem udział w bitwie z Ragnarem. Część z nas posiada wymyślone imiona zaczerpnięte z czasów IX - XI wieku. Thirma zajmuje się wyrobami z gliny, Freydis tkactwem, Wojciech, Ragnar i ja, pojedynkami - mówił.

Uczniowie z gimnazjów oraz średnich szkół, którzy spotkali się na placu szkoły mieli okazję sami zrobić sobie bransoletki, uszyć mieszek, wykonać skórzane etui na telefon, wyrzeźbić naczynie z gliny lub posiąść podstawowe umiejętności w posługiwaniu się mieczem.

- Rzemiosłem artystycznym interesuję się od zawsze, najbardziej lubię snycerstwo, ale też wojaczkę. "Plastyk" to niezwykła szkoła, a dzisiejsze zajęcia są bardzo fajne, ciekawe i twórcze - mówił Szymon Pleszka, uczeń Liceum Plastycznego.

Ponadto podczas pikniku można było zobaczyć prace dyplomowe uczniów Liceum Plastycznego - wyroby z drewna , gliny czy szkła, a także poznać podstawy tego kunsztu.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni do produkcji Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni ślusarza-spawacza lub osobę do przyuczenia na spawacza. Oferujemy stabilne zatrudnienie ( 4850-5100 … Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka