Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8332
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Średniowiecze na kaflach w Muzeum Karkonoskim

Czwartek, 3 marca 2022, 12:46
Aktualizacja: 12:47
Autor: Manu
Jelenia Góra: Średniowiecze na kaflach w Muzeum Karkonoskim
Fot. BM
“W cieniu Gór Olbrzymich. Średniowiecze” to najnowsza ekspozycja Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. W ramach prezentowanej wystawy Dział Oświatowy w muzeum przygotował również dla najmłodszych twórcze warsztaty malowania kafelek ceramicznych.
Na wystawie “W cieniu Gór Olbrzymich. Średniowiecze” można zobaczyć zabytki pochodzące z obiektów sakralnych z historii Jeleniej Góry oraz zamki, pałace i rycerskie wieże.

Warsztaty poprowadziła Natalia Kryszpin, która wcześniej oprowadziła po wystawie wszystkich młodych uczestników. Tym razem byli to uczniowie klasy pierwszej z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. Natalia Kryszpin opowiedziała wiele ciekawostek z historii średniowiecza w Karkonoszach, Górach i Pogórzu Izerskim.

Podczas części plastycznej każde z dzieci przy pomocy flamastrów (pisaków, markerów, mazaków) mogło, wedle uznania, ozdobić je kolorowymi wzorami.

Wszystkie dzieci wykazały się niezwykłą fantazją i kreatywnością. Atrakcyjności kaflom dodawały różnorodne niezwykłe barwy. Od jasnych oraz ciepłych tonów gołębich, poprzez stonowany popiel, aż po głęboki i chłodny grafitowy. Mimo takiej różnorodności każdy z odcieni doskonale prezentuje się z innymi kolorami, z którymi tworzy harmonijne kompozycje – podsumowała prowadząca Natalia Kryszpin.

Twoja reakcja na artykuł?

10
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group