Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 6430
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprzęt dla policjantów

Czwartek, 21 stycznia 2021, 12:42
Aktualizacja: 12:44
Autor: TS
Jelenia Góra: Sprzęt dla policjantów
Fot. Przemek Kaczałko
Dzięki współpracy Powiatu Karkonoskiego z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, udało się doposażyć Komendę Miejską Policji w sprzęt dla motocyklistów. Przekazanie odbyło się w siedzibie starostwa.
Co prawda, zima za oknami, ale szykujemy się do wiosny i lata - dzięki współpracy z WORD Jelenia Góra przekazaliśmy, którą podpisaliśmy w ubiegłym roku - przekazaliśmy na ręce komendanta dwa interkomy, które z pewnością będą służyć policjantom - powiedział starosta Krzysztof Wiśniewski, który zaznacza, że powiat po raz kolejny wspiera jeleniogórską komendę.

Władze powiatu zapowiadają, że są kolejne pomysły wsparcia służb, o których w niedalekiej przyszłości - z pewnością poinformują.

Przepisy ustawowe nie zezwalają nam przekazywać sprzęt bezpośrednio, więc współpraca z samorządem powiatu pozwala nam na takie działania. WORD-y - poza egzaminowaniem - mają obowiązek wspierać bezpieczeństwo w ruchu drogowym, więc dzięki współpracy z samorządami spełniamy takie inicjatywy - dodał Wojciech Leszczyk, dyrektor jeleniogórskiego WORD-u.
To ważne, gdy samorząd powiatu karkonoskiego zauważa nasze potrzeby - powiedział insp. Leszek Zagórski, komendant KMP w Jeleniej Górze. - Sprzęt będzie służył do utrzymywania łączności dla policjantów - motocyklistów - dodał komendant.

W KMP Jelenia Góra służy 6 policjantów na motocyklach. Jednostka ma 4 motocykle.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group