Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8371
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Sprzątnie brzegów Bobru

Środa, 11 maja 2022, 6:00
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Sprzątnie brzegów Bobru
Fot. użyczone
Mieszkańcy Janowic Wielkich czynnie włączyli się w międzynarodową akcję ekologiczną „Czysta Odra i jej dopływy”.

W grupie ponad 50 janowiczan, którzy sprzątali brzegi Bobru byli seniorzy oraz dzieci i młodzież związani ze świetlicą wiejską „Rudawy”, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej, przedstawiciele Chrześcijańskiego Ośrodka dla Osób Uzależnionych „Nowa Nadzieja”.

Sprzątano odcinek rzeki płynący w rejonie ulic Chłopskiej i Nadbrzeżnej w Janowicach Wielkich. Najmłodsi uczestnicy mieli po 4-5 lat, najstarsi – ponad 70 lat. Efektem pracy było zabranie kilkudziesięciu worków śmieci oraz rozmaitych przedmiotów wielkogabarytowych - opon, fotela, wielkiego pojemnika na kółkach, i wielu części samochodowych. Po zakończonym sprzątaniu, śmieci zostały wywiezione przez pracowników Urzędu Gminy w Janowicach Wielkich.

"Akcja Czysta Odra i jej dopływy" jest pierwszą społeczną i edukacyjną akcją sprzątania rzek zakrojoną na tak dużą skalę. Zainicjował ją ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Trwała od 29 kwietnia do 8 maja i wzięło w niej udział 100 ekip wolontariuszy zajmujących się różnymi odcinkami Odry i jej dopływów, od źródeł w Morawach po ujście do Zalewu Szczecińskiego i samego Bałtyku.

Twoja reakcja na artykuł?

25
76%
Cieszy
4
12%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group