Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 4092
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Sprzątanie Kowar w sobotę

Poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 8:37
Aktualizacja: 8:39
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Kowary: Sprzątanie Kowar w sobotę
Fot. Organizator
– Ze względu na zapowiadany na ten weekend deszcz, akcja "Czyste Kowary – wiosenne porządki" została przełożona na przyszłą sobotę ( 16 kwietnia 2016 r.) w godzinach 10.00–13.00 – informują organizatorzy, którzy zachęcają do włączenia się do sprzątania miasta.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców i zwrócenie uwagi na powstawanie coraz większej liczby nielegalnych wysypisk śmieci.

- Zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu wszystkich tych, którym bliska jest idea czystego otoczenia w którym żyjemy. Każda forma wsparcia, każdy podniesiony papierek, każda forma promocji działań proekologicznych jest dla nas bardzo cenna – zapewniają organizatorzy. - Poprzez nasze działania pragniemy przyczynić się do zmiany w sposobie myślenia i zachowania na rzecz pozytywnego wizerunku naszego miasta. Ważne jest, aby taką postawę kształtować od najmłodszych lat i dawać dzieciom dobry przykład. Chętnych do udziału w akcji prosimy o zgłaszanie pod nr telefonu: 75 64 39 229 – dodają.

W tegorocznej edycji akcji sprzątane będą: wąwóz kolejowy i okolice dworca kolejowego, ul. Dworcowa, Park Miejski i korty ul. Parkowa, okolice siedziby Nadleśnictwa Śnieżka, ul. Leśna / św. Anny, kowarska Starówka, ul. Jagiellończyka oraz okolice “starego cmentarza”, plac zabaw i okolice ul. Matejki, Osiedle Górnicze, okolice boiska “Orlik”, okolice “Wieży Ciśnień, ul. Borusiaka, teren między ulicami Rzemieślniczą a Tkaczy, boisko i plac zabaw, ul. Wiejska, Wojków tzw. Aleja Kasztanowa oraz Krzaczyna, plac zabaw i boisko przy ul. Nadrzecznej.

Przy wymienionych lokalizacjach zostaną wyznaczone miejsca składowania odpadów.
- Mieszkańców innych ulic i domków jednorodzinnych, którzy mieliby ochotę posprzątać przy swoim podwórku, oczywiście też zapraszamy do wzięcia udziału w wiosennym sprzątaniu Kowar. Prosimy jednak o dostarczenie worków z zebranymi odpadami w dniu 16.04.2016 r. do godziny 13:30 wyłącznie pod wyznaczone miejsca składowania odpadów. Nie zabieramy śmieci spod prywatnych posesji – informują organizatorzy.

Więcej informacji o akcji, znajduje się na stronie: http://www.kowary.pl/pl/aktualnosci/akcja-sprzatania-miasta-pn-czyste-kowary-przeniesiona-na-16-kwietnia-2016-r
Organizatorzy akcji: Gmina Miejska Kowary i Związek Gmin Karkonoskich. Partnerzy akcji: Rada Miejska w Kowarach, kowarskie instytucje, jednostki organizacyjne gminy, kowarskie organizacje pozarządowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
123
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
19%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group