Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7964
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie ze studentami o zagrożeniach

Piątek, 4 października 2019, 14:19
Aktualizacja: Sobota, 5 października 2019, 7:18
Autor: 112
Jelenia Góra: Spotkanie ze studentami  o zagrożeniach
Fot. Archiwum Policji
Z inicjatywy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie ze studentami I roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób. Policjanci rozmawiali z młodzieżą o potencjalnych zagrożeniach oraz o tym, jak postępować, aby ich uniknąć.

Ze strony Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze udział w spotkaniu wzięli: podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej, sierż. szt. Beata Sosulska –Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze oraz mł.asp. Jacek Drytko i sierż. szt. Krzysztof Malinowski z Wydziału Ruchu Drogowego.

Funkcjonariusze na początku zapoznali studentów ze strukturą oraz rekrutacją do policji. Kilkudziesięciominutowe wykłady dotyczyły bezpiecznego poruszania się po drodze, odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz po użyciu środków odurzających. Ponadto policjanci poinformowali o zagrożeniach wynikających z rozmowy przez telefon komórkowy w trakcie jazdy. Przypominali również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej poza obszarem zabudowanym. Mówili o konsekwencjach prawnych, grożących za zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz za posiadanie i handel środkami odurzającymi, a także wskazali na zagrożenia w dyskotekach, pubach w zawiązku z możliwością dosypania do napoju substancji psychoaktywnych powodujących utratę świadomości – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ponadto policjanci poinformowali o zagrożeniach w sieci oraz w jaki sposób należy postępować, w sytuacjach, kiedy padnie się ofiarą oszustwa. Było o oszustwach i kradzieżach na szkodę osób starszych i prośba, aby studenci uczulili swoich najbliższych na tego typu sytuacje.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, gdzie i w jaki sposób skontaktować się z policjantami jednostki, na terenie której znajduje się uczelnia. Na zakończenie każdy mógł porozmawiać z policjantami i zadać im pytania.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
388
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group