Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 2114
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie policjantek z seniorami w Płoszczynie

Wiadomości: Płoszczyna
Poniedziałek, 1 lipca 2019, 14:13
Aktualizacja: Wtorek, 2 lipca 2019, 6:42
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórskie policjantki w ramach realizacji działań prewencyjnych 30 czerwca br. spotkały się z osobami starszymi w Płoszczynie. Działania te oparte są głównie o realizację programu prewencyjnego „Bezpieczny senior”, „Dzielnicowy bliżej nas” , a ich inicjatorem był sołtys oraz Rada Sołecka.

W spotkaniu z seniorami udział wzięła podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze oraz sierż. st. Beata Sosulska –Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji .

Działania te realizowane były w oparciu głównie o programy prewencyjne „Bezpieczny Senior”,„ Bezpieczne Osiedle”, „Dzielnicowy bliżej nas”. Podczas spotkania poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, tj. kradzieże kieszonkowe, kradzieże z włamaniem do mieszkań oraz oszustw metodą na „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, „ policjanta”, itp., a także przestępstw związanych z Internetem i telefonią komórkową.

Funkcjonariuszki przypomniały również seniorom założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także przypomniały, w jaki sposób mogą z niej korzystać i wspólnie zadbać o bezpieczeństwo. Policjantki przybliżyły również aplikację „Moja Komenda”, dzięki której można odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się rejonem zamieszkania.

Policjantki przypominały o noszeniu elementów odblaskowych po zmierzchu. Zwróciły uwagę na to, że odblaski dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski. Ponadto policjantka pokazała proste techniki samoobrony.

Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu podzielili się swoim doświadczeniami oraz przedstawili najbardziej nurtujące ich problemy dotyczące bezpieczeństwa w ich rejonie zamieszkania.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~mmmmm 1-07-2019 15:46
Polacy macie obowiazek glosowania na Polaków na katolików a nie na masonówna zydów i wszystkich wrogów narodu Polskiego wstyd aby wybrać np.TUNH z ktorej to rodziny mordowali Polaków,na folksdojcza typu Tusk,żyda Zwiewka,Miller, Cimoszewicz WSTYD Polacy zacznijcie myślec ,wyeliminoiwać żydów typu Morawiecki czy wiecie że dzieci chodzxą do ż...owskiej szkoly i wiele różnych rzeczy ciekawych,ukrywanych
~kaqzia 1-07-2019 17:15
dajcie mmmmmu tabletkę odbiło mu znowu i p[oszlo w pis !!!
~1-2-3 1-07-2019 18:08
do: ~kaqzia (17:15)
Pasujecie do siebie!
~wers 2-07-2019 11:19
A czy mówiły jak dziadkowie mają się bronić? To istotne, bo nie tak dawno dziadek za obronę scyzorykiem przed wyrośniętym bandytą poszedł siedzieć...
~Lucek 2-07-2019 16:15
Kowary są przeciwnikami seniorów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group