Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8511
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Płoszczyna: Spotkanie policjantek z seniorami w Płoszczynie

Poniedziałek, 1 lipca 2019, 14:13
Aktualizacja: Wtorek, 2 lipca 2019, 6:42
Autor: 112
Płoszczyna: Spotkanie policjantek z seniorami w Płoszczynie
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórskie policjantki w ramach realizacji działań prewencyjnych 30 czerwca br. spotkały się z osobami starszymi w Płoszczynie. Działania te oparte są głównie o realizację programu prewencyjnego „Bezpieczny senior”, „Dzielnicowy bliżej nas” , a ich inicjatorem był sołtys oraz Rada Sołecka.

W spotkaniu z seniorami udział wzięła podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze oraz sierż. st. Beata Sosulska –Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji .

Działania te realizowane były w oparciu głównie o programy prewencyjne „Bezpieczny Senior”,„ Bezpieczne Osiedle”, „Dzielnicowy bliżej nas”. Podczas spotkania poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, tj. kradzieże kieszonkowe, kradzieże z włamaniem do mieszkań oraz oszustw metodą na „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, „ policjanta”, itp., a także przestępstw związanych z Internetem i telefonią komórkową.

Funkcjonariuszki przypomniały również seniorom założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także przypomniały, w jaki sposób mogą z niej korzystać i wspólnie zadbać o bezpieczeństwo. Policjantki przybliżyły również aplikację „Moja Komenda”, dzięki której można odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się rejonem zamieszkania.

Policjantki przypominały o noszeniu elementów odblaskowych po zmierzchu. Zwróciły uwagę na to, że odblaski dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski. Ponadto policjantka pokazała proste techniki samoobrony.

Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu podzielili się swoim doświadczeniami oraz przedstawili najbardziej nurtujące ich problemy dotyczące bezpieczeństwa w ich rejonie zamieszkania.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group