Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16041
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie opłatkowe w Civitas Christiana

Poniedziałek, 20 stycznia 2020, 10:01
Aktualizacja: Środa, 22 stycznia 2020, 5:51
Autor: Maria Suchecka
Jelenia Góra: Spotkanie opłatkowe w Civitas Christiana
Fot. Danuta Kowalenko
Pierwsze styczniowe spotkanie członków i sympatyków Civitas Christiana miało szczególnie uroczysty charakter. Członkowie i sympatycy tej organizacji w jeleniogórskiej siedzibie wzięli udział w opłatkowej uroczystości.

Zebranych powitała prezes Danuta Kowalenko, po czym oddała głos s. Ewie Cyganek, która modlitwą i okolicznościową medytacją wprowadziła słuchaczy w świąteczny nastrój, a swoje wystąpienie zakończyła recytacją patriotycznego wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o fladze”. Utwór, doskonale wpisujący się w niedawne obchody okrągłej rocznicy Powstania Warszawskiego, został napisany w obozie jenieckim w listopadzie 1944.

Potem nastąpiło łamanie się opłatkiem i składanie życzeń, a specyficznym prezentem, przygotowanym przez Elżbietę Osińską dla każdego z uczestników, były cytaty z wystąpień prymasa Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja przewidziana jest w czerwcu tego roku. Odczytywano te sentencje, a każdy miał okazję skomentować wylosowany przez siebie tekst. Jeden z nich pochodził z „Drugiej kromki chleba”, a brzmiał następująco: „Bóg rozmawia z każdym i każdemu ma wiele do powiedzenia, choćby to był człowiek biedny, nieszczęśliwy, tonący w swoim maluczkim, ciasnym życiu. Bo każdego człowieka chce podnieść, oczyścić i wywyższyć". Wszystkie cytaty miały charakter społeczny, religijny i etyczny, więc budziły głębokie refleksje..

I jak przystało na opłatkową tradycję, przy poczęstunku, przygotowanym przez wolontariuszki z Civitas Christiana, zabrzmiały kolędy śpiewane zgodnym chórem przez uczestników spotkania.

Z zaproszenia do udziału w tym opłatkowym wieczorze skorzystała Danuta Mysłek, prezes Stowarzyszenia Literackiego W Cieniu Lipy Czarnoleskiej, która zaprosiła do udziału w imprezach organizowanych przez tę grupę ludzi pióra. Najbliższa z nich (promocja almanachu „Adrenalina wspomnień”) przewidziana jest w poniedziałek 27 stycznia o godzinie 17.00 w kawiarni MUZA Osiedlowego Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
44%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
374
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group