Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 6863
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sportowcy na rzecz krzywdzonych zwierząt

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 21 grudnia 2015, 8:03
Aktualizacja: Wtorek, 22 grudnia 2015, 8:03
Autor: B–T
Fot. Berserkers Team–Jelenia Góra
"Szanuj, adoptuj, nie bij. Walczy się na ringu – z równymi sobie" to hasło nowej kampanii zorganizowanej przez zawodników klubu Berserkers Team Jelenia Góra na rzecz podopiecznych Fundacji Mondo Cane – Inspektorat Jelenia Góra. Celem zawodników MMA i BJJ jest zachęcenie jeleniogórzan do adopcji uratowanych zwierząt, czekających z utęsknieniem na nowych i odpowiedzialnych właścicieli.

- Zwierzęta odbierane przez inspektorów fundacji są bite i zaniedbywane przez oprawców. Każde zwierzę zasługuje na spokojny i kochający dom. Wielokrotnie, te adoptowane, odwdzięczają się podwójną dawką miłości" - tłumaczy Mateusz Bereźnicki, instruktor sekcji MMA i właściciel psa o imieniu Rocky.

- Chcemy uświadomić ludzi, że każdy przejaw agresji wobec zwierząt jest oznaką tchórzostwa i słabości. Niewłaściwe traktowanie nie było i nigdy nie będzie akceptowane ani tolerowane przez sportowców, którzy swoje umiejętności wykorzystują wyłącznie na ringu, w równej i sprawiedliwej walce - dodaje Mateusz Bubin instruktor działu BJJ oraz właściciel psa o imieniu Bombill.

W zorganizowanej przez fotografa Oskara Heleniaka sesji zdjęciowej - wraz z zawodnikami - zapozowały zwierzęta fundacyjne: pies Dingo z koleżanką Pestką.

Zawodnicy klubu mają nadzieję, że zarówno zebrana w trakcie kampanii karma, jak i wszystkie słowa zachęty, dotyczące adopcji, przysłużą się podopiecznym fundacji. Zapraszają również na stronę fundacji. Znajdą tam Państwo wszystkie czworonogi, które są aktualnie do adopcji: www.mondocane-jg.com.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group