Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7487
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sport tylko w domu?

Wtorek, 7 kwietnia 2020, 12:16
Aktualizacja: 12:20
Autor: KED
Jelenia Góra: Sport tylko w domu?
Fot. MT
Od 1 kwietnia obowiązują nowe obostrzenia dotyczące możliwości przemieszczania się podczas epidemii koronawirusa. W związku z tym pojawiają się pytania – czy korzystając z wiosennej aury można samotnie pobiegać lub pojeździć na rowerze?

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprost nie zakazuje obu rodzajów aktywności fizycznej ale rekomendacja Ministerstwa Zdrowia w tym względzie jest jasna. Należy wstrzymać się z jakąkolwiek aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu, zarówno z zakresu sportu powszechnego, jak i wyczynowego. Treningi i aktywność sportową uprawiać powinno się wyłącznie w domu.

Nie wykorzystujmy uprawnienia z epidemicznych rozporządzeń do uprawiania joggingu i poprawiania formy fizycznej przez te dwa tygodnie – mówił na niedawnej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski - Bez takich ćwiczeń damy radę. Jeżeli musimy bezwzględnie wyjść to przewietrzmy się i wróćmy do domu. To nie o to chodzi, żebyśmy utrzymali formę, żebyśmy biegali ileś kilometrów wokół domu. Chodzi o to, żebyśmy po prostu mogli wyjść z psem albo wyjść i przewietrzyć się krótko i wrócić do domu.
Samotne wychodzenie z domu jest możliwe na krótki spacer, w celu przewietrzenia się lub wyjścia z psem - mówi Artur Chmielewski z jeleniogórskiej Straży Miejskiej. - Nie należy uprawiać sportu. Na razie nasi funkcjonariusze w tym względzie ograniczają się do pouczeń. Jednak w przypadku uporczywego ignorowania zaleceń, strażnicy miejscy i policjanci mogą nałożyć na osoby łamiące zakazy mandat karny do 500 złotych. Gdy sytuacja się powtórzy sprawa zostanie skierowana do SANEPID – u, który może ukarać łamiących zakaz karą grzywny do 30 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

12
16%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
5%
Nudzi
2
3%
Smuci
41
55%
Złości
16
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group