Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8453
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Spokojnej służby! Nie tylko na Święta

Wtorek, 22 grudnia 2009, 13:16
Aktualizacja: Środa, 23 grudnia 2009, 8:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Spokojnej służby! Nie tylko na Święta
Fot. TEJO
Rodzinnych świąt i jeszcze więcej sukcesów w nadchodzącym roku życzyli dziś policjantom władze miasta, powiatu i województwa. Opłatkiem łamali się funkcjonariusze. – Aby taka atmosfera dobra i życzliwości była tu zawsze, a nie tylko okazyjnie – mówił ks. Jerzy Gniatczyk, kapelan policji.

- Policyjny opłatek stał się już tradycją. Cieszę się, że mamy okazję gościć u nas z tej okazji ludzi życzliwych policji – powiedział inspektor Zbigniew Ciosmak, komendant miejski jeleniogórskich stróżów prawa witając uczestników Wigilii u mundurowych. Wśród zaproszonych był przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Jerzy Pokój, prezydent miasta Marek Obrębalski, szef rady miejskiej Hubert Papaj, starosta jeleniogórski Jacek Włodyga. Przybył przedstawiciel związku emerytów policyjnych oraz wielu funkcjonariuszy.

Zaproszeni goście złożyli policjantom życzenia świąteczne. – Przede wszystkim spokoju i rodzinnej atmosfery i jak najmniej interwencji – mówili wszyscy. – Te święta to czas zapomnienia o troskach, odpoczynku od codzienności. Aby i dla was takie były – mówił prezydent Marek Obrębalski. – To jedne z najstarszych świąt w dziejach. Są powtarzalne, a jednak co roku zaskakują tym, że na ziemię przychodzi Bóg w ludzkiej postaci. Niech zagości wśród nas na dłużej. Aby ta atmosfera dobra i życzliwości była tu nie tylko okazyjnie, ale i zawsze – życzył policjantom ich kapelan, ksiądz kanonik Jerzy Gniatczyk, proboszcz parafii św. Judy Tadeusza na Czarnym. – Aby przyszły rok był jeszcze bardziej bezpieczny. Życzę wam co najmniej tylu sukcesów, ile było w tym mijającym – mówił inspektor Z. Ciosmak.

– Mam nadzieję, że będę trzymał rytm – rzekł ksiądz Gniatczyk i intonując kolędę „Wśród nocnej ciszy” i rozdając zebranym opłatek. Łamanie się świętym chlebem pomiędzy funkcjonariuszami a przedstawicielami władz stało się też przyczynkiem do integracji i rozmów. Opłatkiem podzielili się też samorządowcy: Marek Obrębalski z Hubertem Papajem i Jerzym Pokojem oraz Jackiem Włodygą.

Wielu policjantów święta spędzi na służbie, bo w tym fachu wolnego nie ma. Do życzeń spokoju nie tylko w Boże Narodzenie dokłada się redakcja Jelonki.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
33
Tak
39%
Nie
61%
Nie wiem
0%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group