Sobota, 27 czerwca
34°C Jelenia Góra
reklamy

Spokojnej służby! Nie tylko na Święta

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Rodzinnych świąt i jeszcze więcej sukcesów w nadchodzącym roku życzyli dziś policjantom władze miasta, powiatu i województwa. Opłatkiem łamali się funkcjonariusze. – Aby taka atmosfera dobra i życzliwości była tu zawsze, a nie tylko okazyjnie – mówił ks. Jerzy Gniatczyk, kapelan policji.

reklamy

- Policyjny opłatek stał się już tradycją. Cieszę się, że mamy okazję gościć u nas z tej okazji ludzi życzliwych policji – powiedział inspektor Zbigniew Ciosmak, komendant miejski jeleniogórskich stróżów prawa witając uczestników Wigilii u mundurowych. Wśród zaproszonych był przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Jerzy Pokój, prezydent miasta Marek Obrębalski, szef rady miejskiej Hubert Papaj, starosta jeleniogórski Jacek Włodyga. Przybył przedstawiciel związku emerytów policyjnych oraz wielu funkcjonariuszy.

Zaproszeni goście złożyli policjantom życzenia świąteczne. – Przede wszystkim spokoju i rodzinnej atmosfery i jak najmniej interwencji – mówili wszyscy. – Te święta to czas zapomnienia o troskach, odpoczynku od codzienności. Aby i dla was takie były – mówił prezydent Marek Obrębalski. – To jedne z najstarszych świąt w dziejach. Są powtarzalne, a jednak co roku zaskakują tym, że na ziemię przychodzi Bóg w ludzkiej postaci. Niech zagości wśród nas na dłużej. Aby ta atmosfera dobra i życzliwości była tu nie tylko okazyjnie, ale i zawsze – życzył policjantom ich kapelan, ksiądz kanonik Jerzy Gniatczyk, proboszcz parafii św. Judy Tadeusza na Czarnym. – Aby przyszły rok był jeszcze bardziej bezpieczny. Życzę wam co najmniej tylu sukcesów, ile było w tym mijającym – mówił inspektor Z. Ciosmak.

– Mam nadzieję, że będę trzymał rytm – rzekł ksiądz Gniatczyk i intonując kolędę „Wśród nocnej ciszy” i rozdając zebranym opłatek. Łamanie się świętym chlebem pomiędzy funkcjonariuszami a przedstawicielami władz stało się też przyczynkiem do integracji i rozmów. Opłatkiem podzielili się też samorządowcy: Marek Obrębalski z Hubertem Papajem i Jerzym Pokojem oraz Jackiem Włodygą.

Wielu policjantów święta spędzi na służbie, bo w tym fachu wolnego nie ma. Do życzeń spokoju nie tylko w Boże Narodzenie dokłada się redakcja Jelonki.com

Osoby w artykule

Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka