Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2763
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spoglądając wstecz i w przyszłość – spotkanie spod znaku Lipy Czarnoleskiej

Piątek, 15 lutego 2013, 12:28
Aktualizacja: 18:41
Autor: Org
Literaci spod znaku Lipy Czarnoleskiej spotkają się w sobotę (16 lutego) o godz. 14.00 w sali konferencyjnej jeleniogórskiego hotelu Fenix, by podsumować ubiegły rok i nakreślić zamiary na rok bieżący. Ta grupa, zainteresowana poezją i prozą, skupiona w Stowarzyszeniu W Cieniu Lipy Czarnoleskiej działa już siódmy rok. Jest organizacją non profit.

Od zarejestrowania się w październiku 2006 roku stowarzyszenie opublikowało 68 pozycji wydawniczych. Są to wydania pokonkursowe, almanachy wierszem i zbiory opowiadań różnych autorów, tomiki debiutanckie, kalendarze, materiały przygotowane na tematyczne konferencje.

Od powstania klub ten zorganizował ponad 50 spotkań autorskich, konkursy literackie, fora dyskusyjne, warsztaty literackie. Stowarzyszeniem, które ma siedzibę w jeleniogórskim osiedlowym Domu Kultury, kieruje wrocławianka Zofia Prysłopska.

Grupa skupia pół setki członków. Składka członkowska wynosi 5 zł rocznie. Zadania statutowe realizowane są dzięki funduszom pozyskanym w konkursach, adresowanych do organizacji pozarządowych, wyasygnowanym od sponsorów a także dzięki pomocy rzeczowej (m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej TWK, SIMET, HOTTUR) zaprzyjaźnionych instytucji, do których należą jeleniogórskie muzea, szczególnie Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna, Muzeum Karkonoskie, Muzeum Przyrodnicze.

Już w tym roku pojawił się drukiem tomik debiutancki Urszuli Musielak – „Zwierzenia milczących drzew” , którego promocja odbędzie się w ODK 25 lutego o godzinie 17.00. W tegorocznym konkursie na inicjatywy kulturalne stowarzyszenie będzie zabiegać o wydanie powieści Roberta Bogusłowicza, która zawiera wątki osnute wokół historii (poczynając od końca II wojny światowej) i współczesności Jeleniej Góry i regionu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group