Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 6125
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Spinningowe mistrzostwa świata w Jeleniej Górze?

Wtorek, 30 sierpnia 2011, 8:03
Aktualizacja: 8:04
Autor: RED
Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła w Wojanowie spotkał się z grupą wędkarzy, trenujących przed mistrzostwami świata „w łowieniu ryb drapieżnych z brzegu”.

To oficjalna nazwa jednej z metod wędkarstwa spinningowego, a precyzyjnie – konkurencji sportowej. Chodzi o popularne spinningowanie.

– W okręgu jeleniogórskim – powiedział Marcin Zawiła – zarejestrowanych w Polskim Związku Wędkarskim jest około 11 tys. wędkarzy, a dowiedziałem się, że wędkujących w ogóle jest tutaj ponad 20 tys. osób. Ci ostatni łowią na akwenach prywatnych, lub na morzu gdzie nie zawsze są wymagane licencje PZW.

– Skoro dla tak wielu ludzi to zajęcie stanowi ważne hobby, to z przyjemnością zadeklarowałem że Jelenia Góra podejmie się obowiązków organizatora mistrzostw świata w tej konkurencji. Impreza ma się odbyć w maju przyszłego roku i będzie z pewnością oryginalnym spotkaniem ludzi o nietuzinkowym hobby. A że nasze rzeki po latach, w których stan zanieczyszczenia uniemożliwiał wędkowanie, są już dobrym miejscem dla takich mistrzostw – to tym bardziej należy tę możliwość spopularyzować – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group