Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6389
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spełniony poranek z Przyjacielem

Sobota, 17 grudnia 2016, 7:24
Autor: Org
Jelenia Góra: Spełniony poranek z Przyjacielem
Fot. Użyczone/MDK "Muflon"
W Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze odbył się „Mikołajkowy Poranek Rodzinny z Kubą i Śrubą”. Licznie zgromadzone dzieci z rodzinami i opiekunami zostały przywitane przez Aniołki, przejęte nadchodzącymi świętami oraz tym, ile jest rzeczy do zrobienia. A przecież w tym czasie warto zachować spokój! A gdzie szukać spokoju?

Fantazje Kuby i Śruby poprzez ekran przeniosły uczestników do Tybetu, do klasztoru Szalonego Lina. Tam gorącą atmosferę zdarzeń pomogła wyciszyć nauka medytacji u Mistrza oraz… kije samobije, które zagoniły groźnego Dżina z powrotem do naczynia.

Z wolna opadły emocje, a wraz z nimi anielskie pogubione różowe i białe piórka na stołach, na podłodze, na schodach. I wtedy popłynęły słowa: „Płatki śniegu jak białe anioły opadają wolniutko na ziemię/ wszystkie dzieci spragnione dobroci mają ciche grudniowe marzenie/ My pragniemy by Święty Mikołaj przybył do nas w asyście aniołów/ By przytulił i nas obdarował/ by pocieszył gdy trzeba i pomógł./ Dajesz nam tak wiele, jesteś przyjacielem, Mikołaju.” Była to zachęta do wspólnego śpiewania piosenki o Mikołaju, a jej nauka odbyła się wartko i bez pomyłek.

I kiedy ozdabiano kolorowymi cekinami bombki przybył, jak w piosence, Święty Mikołaj w towarzystwie aniołków mniejszych, swych grzecznych, niewinnych asystentów. Każdemu dziecku mocno uścisnął dłoń, szepnął dobre słowo i wręczył podarki.

Po jego odjeździe w Miejskim Domu Kultury „Muflon” pozostała usłana cekinami podłoga i wspomnienie ciepłego spotkania, które daje nadzieję, że Przyjaciel Dzieci odwiedzi je w następnym roku, bez względu na to, czy będą grzeczne czy nie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group