Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9861
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Spędzają pogodną jesień życia. Od 15 lat

Piątek, 30 września 2011, 8:19
Aktualizacja: 8:21
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Spędzają pogodną jesień życia. Od 15 lat
Fot. Agrafka
Piętnastolecie Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” oraz Dzień Seniora obchodzili wczoraj mieszkańcy i pracownicy ośrodka wraz z gośćmi, którzy przyczynili się do powstania i odnowy placówki mieszczącej się przy ulicy Leśnej w Jeleniej Górze.

Przez ten czas zostały zlikwidowane bariery architektoniczne, placówka jest w pełni dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy Domu aktywnie uczestniczą w różnych warsztatach artystycznych, dbają o ogród i zieleń przy placówce, a nawet śpiewają w chórze „Pogodne Słowiki”.
Na obchodach nie zabrakło więc m.in. wystawy prac plastycznych, pokazu tańca i śpiewu . W DPS „Pogodna Jesień” mieszka 88 osób, a najstarsza osoba skończy w przyszłym roku 100 lat.

– 15-lecie Domu „Pogodna Jesień” połączyliśmy z obchodami Dnia Seniora, który przypada 1 października. Poprzez nasze prace, warsztaty i zajęcia chcemy pokazać, że osoba starsza może u nas pogodnie spędzić jesień życia. Mamy gabinet rehabilitacji, gdzie odbywają się zajęcia ruchowe, organizowane są wycieczki, wymiany do innych DPS-ów, gościmy zarówno uczniów ze szkół, jak i dzieci z przedszkoli – powiedziała Renata Chmielewska, kierownik Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień”.

Wśród licznych gości był prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wraz z zastępcą Zofią Czernow, Janusz Grodziński przewodniczący rady miejskiej, radni miejscy (Jerzy Pleskot, Zbigniew Ładziński i Janusz Wojtas), a także Wojciech Łabun, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
415
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group