Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Sparowały z Niemkami

Środa, 7 sierpnia 2019, 21:40
Aktualizacja: 23:18
Szczypiornistki Karkonoszy Jelenia Góra rozegrały drugi mecz towarzyski w ramach przygotowań do I ligi. W środowym starciu z HC Roedertal (2. Bundesliga) podopieczne Dili Samadovej przez długi czas toczyły wyrównany pojedynek, jednak końcówka należała do przyjezdnych.

Spotkanie było rozgrywane systemem 2x20 minut, bowiem Niemki przyjechały na dwa mecze (najpierw grały z Karkonoszami, a po chwili z KPR-em Kobierzyce) i przybyły spóźnione. Początek meczu należał do przyjezdnych - w 13. minucie było 3:5, ale kolejne trzy trafienia były dziełem jeleniogórzanek i zrobiło się 6:5. Przed przerwą Niemki ponownie objęły prowadzenie i na odpoczynek oba zespoły udały się przy stanie 7:8. Po zmianie stron rywalki odskoczyły na 7:10, ale dzięki skuteczności Sabiny Kobzar zrobiło się 10:11. Jeszcze na 5 minut przed końcem było jedynie 12:13, ale końcówka to już dominacja Roedertal i mecz zakończył się po 40 minutach gry wynikiem 12:18.

W drużynie z Jeleniej Góry zabrakło na parkiecie Agnieszki Kowalskiej, która obserwowała mecz z trybun (przeziębienie). Po raz drugi z dobrej strony pokazała się pozyskana młodzież, a szczególnie Weronika Weber i Aleksandra Kuryłek. Kolejne sparingi Karkonoszy dopiero w dniach 23-25 sierpnia 2019 r., kiedy to ekipa Samadovej uda się do Pragi na silnie obsadzony międzynarodowy turniej.

Karkonosze Jelenia Góra - HC Roedertal 12:18 (7:8)

Karkonosze: Michalewicz, Grabarczyk - Kobzar 5, Kanicka 3, Weber 2, Kuryłek 1, Załoga 1, Kowalik, Bielecka, Klimaszewska, Starczyk, Dubiel, Zielińska, Wrotniewska, Drąg.
HCR: R. Nuhse - Ossen Kopp 5, Hasselbusch 3, Manksch 3, Pollakowski 3, Zoge 2, S. Nuhse 1, Loehnig 1, Boesen, Kreibich, Rammer, Huebbel, Novotna.